Zrinjski: Poslali jasnu poruku Veležu

16 Lis 2023

U Zrinjskom nisu ležali tijekom pauze – dijelom zbog činjenice da ona za njih završava ranije, a dijelom zbog toga što to nije u krvi ove ekipe koju je šef Krunoslav Rendulić u podosta navrata nazvao karakterno, radnom – zalijepio joj osobine koje su joj bile potrebne dosad, koje će joj biti potrebne i u srijedu – Mostarskom derbiju.

Zrinjski je u reprezentativnu pauzu ušao sigurnim, rutinskim trijumfom nad Slogom (2:0), a izići će ove srijede – domaćim gradskim derbijem protiv Veleža. Veleža koji je opet dobar, koji je s utakmicom više bod lošiji, koji će u ovaj zaostali susret 3. kola sigurno ući s podosta motiva.

Da Plemstvo ostane zapeto i za taj duel, a nakon već osamnaest odigranih ove sezone, Rendulić je igrače testirao protiv Željezničara. U Rodoču je osigurana minimalna pobjeda, a već startna postava (Niron - Marin, Batarelo, Senić, Memija - Zlomislić, Balić - Jukić, Kožulj, Malekinušić – Maglica) mogla vam je reći da je to bila utakmica osmišljena isključivo za igrače s manjom minutažom…

- Svi su minutažu iskoristili na najbolji mogući način, konstatirao je Rendulić pa dodao: Jako dobra igra u poluvremenu. Nažalost, Mišić je ozlijedio zadnju ložu, sad moramo vidjeti koliko je to ozbiljno.

Dodao je šef Plemstva da svi normalno treniraju osim Hrvoja Barišića koji će se zbog nedavnog operativnog zahvata u puni pogon vratiti za neka dva mjeseca… dok na nadolazeći derbi nije trošio previše riječi.

- Uvijek, svagdje i protiv svakoga – idemo na pobjedu, rekao je.

Autor jedinog pogotka protiv Željezničara, Maglica, iskusni napadač koji je u Mostar stigao nakon angažmana u Cluju, također nije puno pričao – ali ipak je izgovorio 'prave stvari'.

- Nakon četiri mjeseca, konačno prva utakmica, izjavio je bivši mladi reprezentativac Hrvatske pa dodao: Drago mi je da sam zaigrao, da se nisam ozlijedio, a zabio sam svoj prvi gol… nadam se ne i zadnji gol za Zrinjski. Nisam tu došao na odmor, nadam se da ću pomoći ekipi.

Piše: Slaven Nikšić