Zrinjski. Remi koji ne razbio pobjednički fokus

27 Ožu 2023

Zrinjski je u reprezentativnu pauzu ušao s osam pobjeda iz osam proljetnih utakmica, niz je zaustavljen tek u prijateljskom ogledu sa Šibenikom koji uoči završnice prvenstva sigurno neće poremetiti lidera.

U Zrinjskom su reprezentativnu pauzu iskoristili da skoknu do Sinja, gdje su sa Šibenikom odigrali 1:1. Zabio je u 34. minuti Ćuže, Šibenčani, polufinalisti Hrvatskog kupa i pretposljednja momčad HNL-a, izjednačili u 81. Sasvim očekivano, bio je to duel u kojem je šef struke Krunoslav Rendulić miksao u dva poluvremena, dao priliku velikom broju igrača.

Tako su u prvom dijelu zaigrali Marić (od 31. Topić), Memija, Senić, Barišić, Ismajlgeci (od 25. Bekić), Zlomislić, Malekinušić, Ćuže, Prskalo, Jukić, Mandić, a u drugom Topić (od 61. Soldo), Ćorluka, Senić, Barišić (od 61. Duraković), Bekić (od 61. Memija), Ivančić, Stanić, Kiš, Brekalo, Juranović, Sabljić. Nije bilo Nemanje Bilbije, jedinog igrača iz Premijer lige koji sudjeluje u prvoj ovogodišnjoj reprezentativnoj akciji, ali je zato zaigrao juniorski stoper Amir Duraković, koji je ove zime Pod Bijeli brijeg stigao iz Slobode.

Isticati da je rezultat bio u drugom planu, nema potrebe, jer zapravo i nije – Zrinjski uvijek stremi pobjedi, što je bio slučaj i ovog puta, ali eto – nije se dalo. Najvažnije je da je Rendulić kadar u pauzi razgibao i u jednoj utakmici i na određeni ga način pripremio za ono što slijedi – najprije domaći Hercegovački derbi sa Širokim, a onda i osam preostalih prvenstvenih utakmica iza toga.

Uskočit će tu i Kup, dvije polufinalne utakmice sa Tuzla Cityjem, od kojih prva čeka već u srijedu nakon Širokog. S. Nikšić