Zrinjski: U naletu

24 Stu 2020

Zrinjski je svezao četiri pobjede, a kako igra, ne bi se začudili da niz produži za još par utakmica, možda i do kraja godine. Kako god bude, trenutne su brojke fascinirajuće, obećavajuće.

Nakon poraza od Željezničara na Grbavici, nakon dva vezana poraza (Prije Želje je bio Olimpik) Zrinjski je uvezao četiri trijumfa. U to ne bilo kakva. Svezao je dva derbi-trijumfa (Velež i Široki), uzeo bodove Radniku u Bijeljini (posrnulom Radniku, ali svejedno je to učinjeno u nenormalno maglovitim uvjetima i u zadnjim trenucima susreta) te nastavio tradiciju jako dobrih rezultata protiv Borca u Mostaru – Borca koji Pod Bijelim brijegom još nije slavio.

Usput je to bilo i efektno, jer Plemstvo je zabilo devet golova, primilo tri. Zrinjski je bodovno (12) najefektnija ekipa u zadnjih pet kola, iz kojih je i neporaženo Sarajevo izvuklo bod manje, ali i zabilo dva pogotka više… ipak je Bordo tim daleko najefikasniji tim Lige, što je podatak koji Mostarci zaista ne trebaju ganjati.

Njima prije svega trebaju bodovi, a itekako je pohvalan i način na koji do njih dolaze u zadnje vrijeme. Na poluvremenima je u dosadašnjih petnaest utakmica Zrinjski u njih šest imao prednost, po čemu je bolje opet samo Sarajevo, a u pobjedničkom nizu nakon 45 minuta prednost nije imao samo u Bijeljini. Širokom je dva gola zabio za 25 minuta, Borcu za pola sata…

Može li Sloboda u Tuzli zaustaviti veliki nalet Plemstva? Nepredvidljiva je, što je na svojoj koži proteklog vikenda kod kuće osjetio također pomalo nepredvidljivi Željo (2:2), a u Tuzli je u dva zadnja duela slavila (Olimpik, Borac). No, tri od četiri uvezane pobjede Plemići su ostvarili protiv boljih ekipa pa zaista nema razloga sumnjati u nastavak njihova niza. Mada, nema garancije da će isti biti produžen.