Zrinjski: U stilu najavili najzvučnije gostovanje u povijesti (video)

02 Lis 2023

Ispalo je da zaista nije bilo razloga previše razloga za brigu uoči Igmana, ali svejedno je Zrinjski trebao odraditi to gostovanje u Konjicu koje je dobio 2:0, a koje će uvesti u gostovanje – Aston Villi u Birminghamu!

Nakon četiri utakmice u kojima je prvi upadao u minus, Zrinjski je uvezao dvije u kojima je poveo – jučer ostvario i četvrtu vezanu pobjedu. Nakon AZ-a, Željezničara i Tuzle, u žrvanj Plemića upao je i Igman. Hamzić, Bešagić, Drljević, Oremuš, Čubrilo, Sipović, Đorić, Dupovac, Denković, Buturović i Ramić krenuli su za Konjičane, Marić, Memija, Jakovljević, Radić, Tičinović, Ramić, Čanađija, Malekinušić, Kiš, Ćuže i Bilbija našli su se u startnih 11 Mostaraca.

Kako je krenulo, s dva žestoka starta Konjičana (na Bilbiji i Čanađiji), djelovalo je da bi to mogao biti i tješnji duel,no napadački duo Zrinjskog Bilbija – Kiš brzo je odagnao takve pretpostavke. U 9. i 44. minuti. Bilbija je sjajno asistirao, Kiš nonšalantno zabijao. Treba istaknuti i to da je Igman u prvom dijelu imao svoje momente, posebno pred kraj, kada se u dva navrata istaknuo Marić, no Konjičani su očito krenuli grlom u jagode. Precijenili se.

U nastavku je Zrinjski trebao završiti posao, što je i učinio… a završavanje posla počelo je već na poluvremenu, kada su u igru ušli Ćorluka i Hrvanović, na što je Igman uzvratio izmjenom Dupovac/Bodul. U toj novoj konstelaciji snaga Zrinjski je lakše održavao posjed i kontrolu pa je smjer raspleta ostao – nepromijenjen. Crveni karton Buturovića iz 65., nakon (još jednog) gadnog prekršaja nad Bilbijom, to je samo potvrdio.

Peti uzastopni poraz Igmana, čini se da je i ranije bio neizbježan, ali trebali su Plemići ipak odraditi ovo susjedsko gostovanje, ohrabriti se pred najvećeg protivnika koji je ikad stajao sa suprotne im strane – Aston Villu koji u četvrtak čeka u Birminghamu.

Piše: Slaven Nikšić