Dnevni.ba - PRELOADER

Zrinjski: Natrag u ubrzani ritam: Neum pa Tuzla

08 Stu 2022

Neplanirana pauza ušla je u drugi tjedan, ali ovaj će za razliku od prošlog biti dosta napučeniji – utakmicama. Zrinjski će se praktički vratiti u ubrzani ritam srijeda-subota, s tim da će u prvoj polovini tjedna, danas, protivnik biti – prijateljski.

Odgoda derbija s Veležom, zbog problema s terenom Rođenih, dala je Zrinjskom vremena za predah. Jer konačno je, nakon mjesec i pol ritma srijeda-subota, lider stao na loptu, konačno je trener Sergej Jakirović mogao isplanirati mini ciklus tijekom tjedna. Ovog tjedna Zrinjski se opet vraća u akciju, najprije današnjom utakmicom protiv Neuma u Neumu. Susret se u Sportskom centru Meteriz igra od 14 sati…

- Podijelit ćemo minutažu, rekao je Jakirović pa dodao: Pozvat ćemo i par juniora da nam uskoče, da sebe prezentiraju. Jedna prijateljska utakmica povodom proslave dana Neuma, nešto za što se uvijek rado odazovemo.
Dobro će doći taj susret, ne samo za te juniore i one s manjom minutažom, nego i za one iz udarne postave koji zaigraju, a koje za vikend čeka novi natjecateljski duel – nedjeljno gostovanje kod Tuzle u Srebreniku, gdje će se tražiti novi trobod, prilika da se prednost nad pratnjom (sada jedan bod), održi, eventualno poveća…

- S Tuzlom smo nedavno igrali, u Sreberniku će tražiti svoju šansu, ocijenio je Jakirović, aludirajući na onih 0:0, prvi od dva vezana remija Plemića, koji su u svojoj zadnjoj utakmici prije ovog kratkog predaha remizirali i na Pecari (1:1).

Nakon toga, uslijedit će domaći duel sa Borcem, koji je u prvom prvenstvenom krugu u Novom Gradu slavio 1:0… u onoj blatnjavoj utakmici koju je omeo i žestok pljusak. Ukratko, pred Zrinjskim su do kraja godine još dva meča u kojima će rivali biti momčadi koje u prvom krugu prvenstva nije pobijedio. Motiv je očit, a snage nakon kratkog odmora ne bi trebalo nedostajati, zar ne?

Piše: Slaven Nikšić