Dnevni.ba - PRELOADER

Armand Duplantis u Stockholmu preskočio 6,16m

01 Srp 2022


Armand Duplantis u Stockholmu preskočio 6,16m

Švedski skakač s motkom Armand Duplantis na mitingu je "Dijamantne lige" u Stockholmu postavio novi najbolji rezultat svih vremena na otvorenom u toj disciplini preskočivši letvicu na visini od 6,16 metara.

Olimpijski pobjedik iz Tokija, 22-godišnji Duplantis u Stockholmu je za jedan centimetar popravio vlastiti najbolji rezultat na ovorenom postavljen u rujnu 2020. godine u Rimu kada je "preskočio" rezultat kojega je još 1994. godine postavio legendarni Ukrajinac Sergej Bubka.

Inače, Duplantis je vlasnik i apsolutnog svjetskog rekorda, u ožujku ove godine je na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu preskočio 6,20m.

U svojoj kolekciji Duplantis već ima zlata s olimpijskih igara, svjetskog prvenstva u dvorani, europskih prvenstava i u dvorani i na otvorenom te mu još nedostaje samo svjetski naslov na otvorenom kojega će pokušati osvojiti u Eugeneu na SP koje će se održati od 15. do 24. srpnja.

OSTALI SPORTOVI


Stolački Cener 2025: Trka koja spaja sport, zajedništvo i povijest

Stolac će i ove godine biti domaćin jedinstvenog sportskog događaja – Stolačkog Cenera, koj...

3 h 10 min

Mostarci pomeli konkurenciju: Briljirala Sarah Trebović

Na Prvenstvu Federacije BiH za djecu, kadete i juniore u džudou, održanom u Sanskom Mostu, džudis...

19 Tra 2025

“VIVIA RUN&MORE WEEKEND"

PROLJEĆE JE, SVI PUTEVI VODE U BANJALUKU: 8. “Vivia Run&More Weekend" / Banjaluka, 24-25. maj

Majski vjetrovi nose nove boje po starim slikama, iznova i iznova obnavljajući stalnu postavku u ...

18 Tra 2025