Dnevni.ba - PRELOADER

HNK Mostar: 'Mostarski krug' obmanjuje javnost

3 h 41 min


HNK Mostar: 'Mostarski krug' obmanjuje javnost

MOSTAR (FENA) – Hrvatsko narodno kazalište (HNK) Mostar oglasilo se u utorak povodom najnovijih javnih istupa udruge građana „Mostarski krug“, ustvrdivši kako ista, „lažima i dezinformacijama“, nastavlja s, kako navode, višegodišnjom kampanjom obmanjivanja javnosti u vezi s izgradnjom zgrade ovog kazališta.
U izjavi objavljenoj na službenoj internetskoj stranici HNK Mostar, ponovno se ističe da su inspekcijske radnje koje je poduzeo županijski građevinski inspektor Haris Spahić – „nenadležne i nezakonite“, te se sve reakcije koje dolaze iz „Mostarskog kruga“ ocjenjuju kao politički i ideološki motivirane.

„Problem gradnje zgrade HNK Mostar je iskonstruiran kroz poluinformacije i dezinformacije s ciljem stvaranja javnog pritiska i manipuliranja institucijama, kako bi se postigli osobni, politički i financijski ciljevi određenih pojedinaca“, navodi se u priopćenju HNK Mostar, uz optužbe na račun bivšeg mostarskog gradonačelnika Safeta Oručevića i Medžlisa IZ Mostar.

Kazalište podsjeća da je županijski inspektor Spahić, prema vlastitim navodima iz dopisa od 21. veljače, priznao kako nije nadležan za inspekcijski nadzor, no ipak je – po navodima HNK – više puta pokušavao nadzor nad gradilištem, čime je „prekoračio ovlasti, uznemiravao djelatnike i ometao radove“.

HNK navodi i kako je gradonačelnik Mostara Mario Kordić 29. travnja podnio kaznenu prijavu protiv županijskog ministra graditeljstva Bekira Isakovića i inspektora Spahića, zbog – kako se tvrdi – nezakonitih postupanja u vezi s ovim slučajem.

„Želimo vjerovati da među građanima Mostara i BiH i dalje postoji većina koja ne želi nove podjele i sukobe, te koja će se jasno distancirati od onih koji takve sukobe prizivaju“, poručili su iz HNK Mostar.

BIH


Vlada HNŽ-a reagirala na postupke sindikata zdravstvenih djelatnika

Vlada HNŽ-a reagirala je na postupke sindikata zdravstvenih djelatnika, a kako se navodi 'krajnje...

1 h 30 min

Vlada izdvojila 8 milijuna KM za tri bolnice u HNŽ-u i još pola milijuna za Zračnu luku Mostar

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je, 45. redovitoj sjednici usvojila t...

2 h 2 min

GRAD POZIVA IZNAJMLJIVAČE DA PRIJAVE SVOJE KAPACITETE

TURIZAM NA CRNO Za Novu godinu Mostar pun, a prijavljeno 200 boravaka

Iz Gradske uprave Mostara nedavno su podsjetili kako je upućen javni poziv svim malim iznajmljiva...

3 h 11 min