Dnevni.ba - PRELOADER

IZNENAĐENJE NA VRHU: Pogledajte u kojim zemljama EU je mlijeko najviše poskupjelo...

31 Pro 2024


IZNENAĐENJE NA VRHU: Pogledajte u kojim zemljama EU je mlijeko najviše poskupjelo...
Mlijeko

Od 2020. godine cijena mlijeka u Hrvatskoj porasla je za čak 41 posto, pokazuju najnoviji podaci Eurostata. Najveći rast cijena mlijeka zabilježen je u Rumunjskoj i Mađarskoj, gdje je mlijeko u istom razdoblju poskupjelo za čak 58 posto. 

S druge strane, najmanje povećanje zabilježeno je na Kipru, gdje su cijene porasle za 17 posto.

Opustjele su farme mnogih stočara u susjednoj Hrvatskoj. Do ulaska u Europsku uniju mlijeko je isporučivalo 12,5.000 njih, ostalo ih je manje od 3.000. Proizvodnja je sa 780 pala na 380 miliona kilograma kravljeg mlijeka, prenosi Slobodna-Bosna.

Ne promijeni li se uskoro nešto, Hrvatska će ostati i bez ono malo trenutne proizvodnje. Već sada uvoze 60% svojih potreba za kravljim mlijekom, a u staje koje su opustjele stoka se više uglavnom ne vraća.

Biznis


NIKE VS ADIDAS

Trgovinski sporazum između SAD i Vijetnama stvorio nove probleme za Nike i Adidas

Trgovinski sporazum koji su objavile Sjedinjene Američke Države i Vijetnam otvorio je nova pitanj...

4 h 8 min

GENERACIJA Z

Kako generacija Z mijenja pravila ponašanja na radnom mjestu

Sve više kompanija suočava se s izazovima u radu s mladim zaposlenicima iz generacije Z. Njihove ...

5 h 28 min

MED

Pčelari u BiH se suočavaju s posljedicama klimatskih promjena

Nepovoljni klimatski uvjeti sve više se negativno odražavaju na pčelarstvo na području općine San...

5 h 32 min