NBA: Još jednom izvrstan Luka Dončić; u Miamiju se igrala tri produžetka

30 Sij 2022

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Dallas Mavericksi, koji su predvođeni Lukom Dončićem pred svojim navijačima svladali Indiana Pacerse sa 132-105.

Dončić je ubacio 30 koševa, podijelio 12 asistencija i imao šest skokova. Klupa Dallasa je dala veliki doprinos pobjedi sa 64 koša, od čega je Reggie Bullock postigao 23 pogodivši šest od osam ispaljenih trica. Kod gostiju je najbolji bio Domantas Sabonis koji je bio na pragu 'triple-double' učinka drugu večer zaredom sa 21 košem, 15 skokova i osam asistencija.

Svaki od košarkaša prve petorke Toronta proveo je više od 54 minute na terenu gostujući kod Miami Heata, ali im se prekovremeni rad isplatio, jer su u trećem produžetku došli do pobjede 124-120.

Raptorsi su već na 4:20 minuta prije isteka treće četvrtine bili na putu prema pobjedi, kad je njihova prednost iznosila 16 koševa, ali su već početkom četvrte četvrtine domaći uhvatili priključak te došli u priliku pobijediti kad su u zadnju minutu osnovnog dijela utakmice ušli s vodstvom 100-98. No, 2.9 sekundi prije sirene Scottie Barnes je pogodio oba slobodna bacanja i odveo utakmicu u dodatnih pet minuta koje su završile rezultatom 5-5 pa je semafor resetiran na još pet minuta.

U drugom produžetku su momčadi bile nešto efikasnije (9-9), ali i dalje nismo dobili pobjednika dvoboja. Kad je u trećem produžetku Fred VanVleet pogodio tricu kojom se Toronto odvojio na pet koševa prednosti (122-117) 2:17 minuta prije kraja, Raptorsi su stvorili ključnu razliku. Gabe Vincent je u sljedećem napadu Heata odgovorio tricom, ali do kraja dvoboja više nije bilo koševa iz igre. Tyler Herro je 13.8 sekundi prije kraja promašio tricu za vodstvo domaće momčadi, da bi 9.8 sekundi prije kraja pobjedu Toronta zapečatio Pascal Siakam pogodivši oba slobodna bacanja za konačnih 124-120.

Iako je u osnovnom dijelu utakmice ubacio tek tri šuta iz 15 pokušaja, Fred VanVleet se pokazao ključnim igračem Raptorsa u produžetku, gađajući u tih dodatnih 15 minuta 4/7 iz igre, a utakmicu je završio sa 19 koševa i osam asistencija. Gary Trent Jr. je predvodio pobjednike s 33 koša, Scottie Barnes je ubacio 22, a s 'double-double' učinkom su završili OG Anunoby (20 poena, 14 skokova) i Pascal Siakam (21 koš, 13 skokova), a potonji je tome dodao još i šest asistencija te po četiri blokade i ukradene lopte.

Miamiju nije pomogao 'triple-double' Jimmyja Butlera (37 poena, 14 skokova, 10 asistencija) pa je došao kraj seriji Heata od tri pobjede. Gabe Vincent je ubacio 17 koševa za domaćine, a Bam Adebayo je završio sa 14 poena i 16 skokova.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...