NBA: Nurkić opet upisao double - double, Zubac slabo iskoristio minutažu

09 Velj 2022

Portland Trail Blazersi upisali su šesti vezani poraz, a bolji od njih u Moda Centru bio je Orlando Magic 95:113.

Anthony je predvodio gostujući tim s 23 poena, sedam skokova i devet asistencija, dok je kod Portlanda Simons poentirao 19 puta, te imao po pet skokova i asistencija.

Naš Jusuf Nurkić ponovo je ostvario double-double učinak i to s 14 poena, 11 skokova i četiri asistencije.

Los Angeles Clippersi izgubili su s uvjerljivih 109-135 na gostovanju kod Memphis Grizzliesa, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za 14:19 minuta ubacio tek dva poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Zubac je uputio samo jedan, i to neprecizan, šut iz igre, dok je s linije slobodnih bacanja pogodio dva od četiri pokušaja.

Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 11 koševa prednosti, na poluvremenu je ona iznosila + 15 (70-55), a na koncu treće dionice velikih 30 razlike (104-74). Memphis su do 38. pobjede predvodili Ja Morant sa 30 koševa i sedam skokova, te Jaren Jackson sa 26 koševa i 11 skokova. Kod Clippersa najefikasniji su bili Isiah Hartenstein sa 19 koševa i sedam skokova te Norman Powell sa 16 koševa.

"Načinili smo previše pogrešaka da bi dobili ovaj susret. Imali smo čak 17 izgubljenih lopti i 15 skokova manje," kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Memphis se trenutačno nalazi natrećem mjestu Zapada sa skorom 38-18, dok su Clippersi na osmom mjestu sa 27 pobjeda i 29 poraza.

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...