Dnevni.ba - PRELOADER

Potpisani ugovori o koncesiji na Plantaži

28 Tra 2021


Potpisani ugovori o koncesiji na Plantaži

Izvor: Radio Ljubuški

Danas su u dvorani za sastanke Gradske uprave u Ljubuškom gradonačelnik Vedran Markotić i šest članova ljubuške Udruge vinara potpisali Ugovore o korištenju zemljišta na Plantaži (koncesiju) u trajanju od trideset godina.

Pozdravljajući sve nazočne, od vinara, gradskih i županijskih dužnosnika do predstavnika medija koji su došli u izuzetno velikom broju, gradonačelnik je kazao da je Gradsko vijeće na sjednici u ponedjeljak jednoglasno usvojilo Odluku o davanju zemljišta u koncesiju što je bila posljednja stavka kojom je omogućeno „vraćanje“ Plantaže vinarima.

Predsjednik Udruge vinara Zdenko Milas je naglasio da je cijeli proces bio transparentan i korektan, u skladu sa zakonom i da nije bilo nikakvih pritužbi niti žalbi i da se vinogradi vraćaju na Plantažu što će u mnogome pomoći da se Ljubuški vrati na mjesto koje mu pripada kad je vinarstvo u pitanju.

U ime Vlade ŽZH-e koja je vlasnik Plantaže, pozdravio je njen dopredsjednik i ministar financija Toni Kraljević koji je sa zadovoljstvom istaknuo da se kraju priveo posao koji je zacrtan još dok je bio predsjednik općinskog vijeća. Nakon što su ispunjene sve zakonske pretpostavke krenulo se u realizaciju ovog projekta od velikog značaja za ljubuški kraj.

Ugovore su uz gradonačelnika potpisali predstavnici vinarija: Milas, Nuić, Buntić, Catena (Keža), Majić i Begić.

Posao


PLAĆE

Plaće u Europi: Tko dobiva više, a tko zaostaje?

Plaće u Europi značajno variraju, ovisno o državi, sektoru i potražnji za određenim zanimanjima. ...

10 Srp 2025

Futurist upozorava: Roboti dolaze po vaš posao - ali evo zašto to ne mora ispasti loše

Ako je futurist Adam Dorr u pravu, roboti i umjetna inteligencija zavladat će globalnom ekonomijo...

09 Srp 2025

GENERACIJA Z

Kako generacija Z mijenja pravila ponašanja na radnom mjestu

Sve više kompanija suočava se s izazovima u radu s mladim zaposlenicima iz generacije Z. Njihove ...

04 Srp 2025