Bogdanović ubacio 16 poena za nastavak pobjedničkog niza Jazza

22 Sij 2021

Košarkaši Utah Jazza produžili su svoj niz pobjeda u NBA ligi na sedam 129-118 domaćim uspjehom protiv New Orleans Pelicansa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u novo je slavlje svoje momčadi ugradio 16 koševa, tri skoka, asistenciju i dvije osvojene lopte.

Bio je to dvoboj dviju momčadi u potpuno različitoj formi, za razliku od Utaha koji je u velikom nizu pobjeda, New Orleans je u velikom padu te je izgubio sedmu od posljednjih osam utakmica.

Bolje su u susret krenuli gosti koji su nakon prvih 12 minuta vodili sa 43-31, a početkom druge četvrtine i s najvećih 16 razlike, no ta se prednost istopila već do odmora, da bi domaći serijom 21-2 u trećoj četvrtini potpuno preokrenuli stvari i stigli do vodstva od 96-80.

Ponovno je sjajnu šutersku večer imao Donovan Mitchell koji je predvodio Jazz sa 36 koševa, 23 je dodao Mike Conley, dok Pelicansima za izbjegavanje novog poraza nije bilo dovoljno 27 ubačaja Ziona Williamsona i 23 Brandona Ingrama.

Jazz se ovom pobjedom izjednačio s Los Angeles Clippersima na drugom mjestu Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 11-4, dok su Pelicansi 12. na Zapadu sa 5-9.