BRZICA: Na svom terenu se nikoga ne bojimo

08 Tra 2022

Finalna serija košarkaškog prvenstva HB i utrka za plasman u elitni rang bh. košarke je stigla do posljednje utakmice.

U uzbudljivom finalu Čapljina je u četvrtom meču pobijedila Grude sa 73:67 pa će peta utakmica za vikend u Grudama odlučivati o novom članu elite. Prvi meč je pripao Grudama sa 83:74, u drugoj utakmici su Čapljinci uzvratili sa 77:71, da bi Grude opet obranile svoj teren sa 71:61.

Čapljinu je u četvrtom meču predvodio iskusni kapetan Valentin Jurković sa double-double učinkom (25 koševa, 13 skokova). Dvoznamenkast učinak postignutih koševa imali su još Dario Obad (12) i Mate Šušak (11). Kod gostiju najučinkovitiji su bili Antonio Leventić s double-double učinkom od 20 koševa i 10 skokova, kapetan Nikola Andrijanić postigavši 11 koševa i uhvativši 14 lopti, te Marko Andrijanić sa 19 koševa (8 skokova).

- Tri četvrtine sam zadovoljan kako smo odigrali, ušli smo i u zadnju četvrtinu bez problema s prekršajima, neke igrače sam i odmorio jer nemam širok roster. Ipak u zadnjoj četvrtini je došlo do nekog pada. Ali dobro, sad ćemo analizirati utakmicu, probati to popraviti i biti spremni za petu utakmicu, rekao je trener Gruda Stipe Brzica koji je ovaj tim preuzeo na polusezoni.

- Htio sam povećati broj treninga i više raditi s mladima. O eventualnom sudjelovanju Gruda u višem rangu ćemo više znati poslije ove utakmice. Za prvu ligu treba dosta više, u igračkom smislu i u svemu drugom, dodao je.

Odlučujuću utakmicu Grude i Čapljina igraju u nedjelju (17 sati).

- Na domaćem smo terenu, tu se nikoga ne bojimo. Nadamo se da će bolje poslužiti šut na koji se dosta oslanjamo, a u Čapljini je bio katastrofa. Na tu kariku računamo, a osim toga moramo još pojačati i obranu koja je glavna, zaključio je Stipe Brzica. Er.B.

Liga je loša

Grude i Čapljina su u regularnom dijelu prvenstva bili najbolja dva sastava. Gruđani su imali skor od 12-3 u pobjedama i porazima, koji im je i donio prednost domaćeg terena u finalnoj seriji, dok su Čapljinci ovaj dio zaključili sa 11-4.

- Liga je iskreno loša, sa šest klubova. Ja bih bio najsretniji da je liga jača i da smo mi neka sredina tablice. Za viši rang bi morali dovesti puno igrača, što jasno govori o razlikama, kazao je Brzica.