BUBALO: Protiv Radnika je bilo znatno teže nego sam rezultat govori

21 Ruj 2021

Gabelski GOŠK se polako priključuje utrci za sami vrh ljestvice u Prvoj ligi FBiH, iako u taboru još uvijek neporažene ekipe nisu potpuno zadovoljni samim nastupima i igrom.

Minule nedjelje su pobijedili Radnik iz Hadžića (2:0, strijelci Dženan Haračić u 44. minuti i Dražan Glibo u 74.) i za Gabeljane je ipak u ovom trenutku najvažnije da sve uspješnije skupljaju bodove. Ovo im je četvrta pobjeda zaredom poslije Jedinstva (2:1), Tomislava (1:0) u prvenstvu i TOŠK-a (3:0) u Kupu, tako da ipak nikako ne mogu biti ni nezadovoljni.

- Bilo je protiv Radnika znatno teže nego sam rezultat govori, dva dijametralno suprotna poluvremena. Prvo možda jedno od najboljih dosad u šest kola. Dominirali smo i stvarali šanse te postigli pogodak zasluženo. Potom nam se po običaju dešava da prepustimo inicijativu protivniku. S prvim poluvremenom sam jako zadovoljan, ali drugo je bilo jako loše, prvenstveno sa psihološke strane i to ćemo morati izanalizirati. Postigli smo dva gola, po jedan u oba poluvremena, ali je bilo jako teško, pogotovo drugo poluvrijeme, komentirao je trener GOŠK-a Ivan Bubalo.

Ivan Bubalo

Gabeljani se već okreću sljedećoj utakmici za koju će imati više vremena za pripremu nego je to bilo prošlog tjedna. Trebat će im jer ih očekuje derbi okršaj sa TOŠK-om u Tešnju. Radi se o duelu prvog i četvrtog na ljestvici, ekipama koje su jedine dosad neporažene u prvenstvu. Međutim GOŠK je upravo prošle srijede savladao TOŠK u Kupu (3:0), iako se valja prisjetiti da su nastupili kombinirani sastavi.

- TOŠK je vodeći, to je derbi, jedini smo bez poraza. Ponovit ću ono što uvijek kažem, a to je da mi gdje god nastupamo, idemo na pobjedu. Tako ćemo se postaviti i u Tešnju. Napravit ćemo sve da pobijedimo, pa što bude, zaključio je Ivan Bubalo. Er.B.

Dupovac: Otvoren nogomet s obje strane

Radnik je imao svoje prilike kod 1:0 za GOŠK, ali ih nije iskoristio.

- Korektna utakmica, otvoren nogomet s obje strane, zaslužena pobjeda GOŠK-a. Mi smo imali dvije – tri šanse koje nismo iskoristili. Okrećemo se suboti i Bratstvu, moramo ovo što prije zaboraviti, ali ispraviti greške koje smo radili. Ne mogu biti nezadovoljan igrom. Nama je cilj da se nadigravamo, svaku utakmicu idemo na pobjedu i da izborimo opstanak, rekao je trener Radnika Nijaz Dupovac.