BUBALO: Uz novi pozitivan niz, nije nerealno da dođemo među prvih pet

27 Tra 2021

BUBALO: Uz  novi pozitivan niz, nije nerealno da dođemo među prvih pet

Gabelski GOŠK u osam utakmica proljetnog dijela prvenstva Prve lige FBiH ima karakteristike ekipe koja teško dobiva, ali još teže gubi utakmice.

Pobijedili su četiri, tri remizirali, ali kod lidera prvenstva Posušja upisali i prvi poraz koji je došao u 8. kolu drugog dijela natjecanja. Pogodak su primili u 73. minuti meča. Bio je to tek treći primljeni gol u osam proljetnih utakmica (gol razlika im je 7:3).

- Prvo poluvrijeme je bilo dobro s naše strane. Nismo imali izrazitih šansi, ali smo bili dominantniji u posjedu, dobro se postavili. Bili smo dobri, a onda nas je izbacila iz ritma povreda Dražana Glibe kojeg smo morali zamijeniti na poluvremenu. Napravili smo neke rokade u sastavu i jednostavno smo nestali drugo poluvrijeme. Energija nije bila ni blizu kao prvo poluvrijeme, kazao je trener Ivan Bubalo.

- Posušje je preuzelo inicijativu i riješili su meč eurogolom. Nismo imali nekih konkretnih šansi, bila je to zaslužena pobjeda Posušja i baš se vidi zašto su cijelu sezonu bili na prvom mjestu. Pokušali smo izbjeći prvi poraz, ali tako je ispalo i okrećemo se TOŠK-u.

Tim iz Tešnja nije u nekoj ekstra formi jer su upisali četiri pobjede, tri poraza te jedan remi. Ipak u posljednjem meču protiv Budućnosti su slavili sa 2:0.

- Faktički nisu još otpisani u utrci za prvim mjestom. Stalno ponavljam da svugdje igramo na pobjedu, a tako će sigurno biti na našem terenu. Dat ćemo sve od sebe da pobijedimo i što prije osiguramo opstanak, poručio je Bubalo.

Gabeljani su među boljim ekipama u drugom dijelu natjecanja po igri i bodovnom učinku. Polako se kreću prema sredini ljestvice, ali posljedice loše jeseni je teško nadoknaditi.

- Volio bih GOŠK vidjeti među prvih pet – šest ekipa na kraju, iako s obzirom na učinak na polusezoni to djeluje kao veliki zalogaj. Međutim u ovom trenutku više i nije tako nerealno. Ako napravimo još jedan pozitivan niz, nije nerealno. Sve ćemo učiniti da to uradimo, ali nadam se da prvenstveno neće biti problema po pitanju opstanaka u ligi, zaključio je Ivan Bubalo. Er.B.