Dnevni.ba - PRELOADER

Četvrtina ministara u Vladi Županije Sarajevo je uhićena, tko je sljedeći?

25 Tra 2025


Četvrtina ministara u Vladi Županije Sarajevo je uhićena, tko je sljedeći?

Bojan Bošnjak, Adna Mesihović i Enda Pavić-Pečenković. To su tri, od ukupno 12 ministara Vlade Županije Sarajevo, koji su uhićeni zbog sumnje za krivična djela dok su obavljali svoje funkcije, piše portal Klix.

Bošnjak je bio ministar komunalne privrede, a Mesihović je još uvijek aktualna ministrica za visoko obrazovanje iako je u pritvoru, dok je Pavić-Pečenković danas uhićena i očekuje se da i ona završi iza rešetaka.

Kako Klix.ba saznaje policija i tužiteljstvo neće stati na ovome jer se već vode istrage u drugim predmetima tako da se u nadolazećem razdoblju očekuje još operativnih akcija čije bi mete mogle biti dužnosnici Vlade Županije Sarajevo.

U svim predmetima riječ je o koruptivnim radnjama; od nezakonitog zapošljavanja, zloupotrebe položaja, pranja novca i drugih krivičnih djela.

Istrage i uhićenja županijskih  ministara govore da u aktualnom sazivu vlade itekako ima korupcije i da ni ova vlast, ma koliko se klela u transparentnost, odgovoran rad prema građanima i poštenje, nije imuna na jednu od najvećih pošasti bh. društva - korupciju.

Uhićeni ministri dolaze iz Naše stranke, Za nove generacije i SDP-a, navodi Klix.

 

Crna kronika


NJEMAČKA

Njemačka: uhićen državljanin BiH zbog sumnje za terorizam

27-godišnji muškarac, državljanin BiH, uhićen je u Essenu zbog sumnje da je kovao planove za isla...

40 min

ŠIROKI BRIJEG

Policajac i mladić iz Širokog Brijega optuženi da su bakljom pržili muškarca pa ga pretukli

Tužiteljstvo Zapadnohercegovačkog kantona je podiglo optužnicu protiv M.S. (2003.) i M.Ć. (2003.)...

08 Srp 2025

TRAJEKT

Trajekt u Splitu udario u dva velika broda, jedan potonuo

Oluja koja je poharala Split pravi probleme iz sata u sat. U trajektnoj luci je došlo do sudara j...

08 Srp 2025