ĆORIĆ: Drago mi je zbog šanse da titulu osvojimo na Mokrom Docu

17 Svi 2021

Desetu utakmicu zaredom nisu izgubili nogometaši Posušja koji su tako u 26. kolu Prve lige FBiH stigli na jednu utakmicu od osvajanja titule prvaka i plasmana u Premijer ligu.

Posušje je u subotu remiziralo (1:1) sa Orašjem u gostima. Poveli su domaćini preko Semira Dedića u 13. minuti, da bi trener gostiju Denis Ćorić u 67. minuti ubacio u igru Ivana Bubala, a ovaj zabio za izjednačenje 10 minuta kasnije.

- Stvarno dobro odigrana utakmica svih 90 minuta. U prvom dijelu smo nesretno primili gol, kasnije smo stvarno dominirali. U drugom poluvremenu smo promijenili neke stvari, postigli gol, možda smo trebali i pobijediti, ali kad se sve sagleda možda je najrealnije neriješeno, komentirao je Ćorić.

Posušaci su u ovom meču bili oslabljeni.

- Treba uzeti u obzir da smo mi igrali bez šest – sedam standardnih igrača. Zato bih posebno pohvalio dečke koji su nastupili u Orašju jer su pokazali karakter i da su s pravom dio ove ekipe, istakao je Bubalo.

Posušaci su još jednom ostali neporaženi, u posljednjih 16 utakmica su izgubili samo jednom.

- Bod nam puno znači. U srijedu nam dolazi Jedinstvo, dobro ćemo se pripremiti i odmoriti, a s pobjedom bi i matematički osigurali to prvo mjesto. Ali treba i dalje biti čvrsto na zemlji, napominje Ćorić.

Ekipa će tako na Mokrom Docu imati priliku proslaviti svoj ulazak u Premijer ligu. Za to im treba još jedna pobjeda, a prilika je već u srijedu kad igraju sa Jedinstvom.

- Treba nam jedna pobjeda, a imamo dosta odmornih i svježih igrača za ovaj ritam, tako da ćemo probati to i matematički završiti. Prije svega mi je drago, ukoliko dođe do toga, da titulu osvojimo na Mokrom Docu, kaže Ćorić koji poziva igrače na oprez:

- Treba se dobro pripremiti za Jedinstvo, oni su i u ovom kolu pokazali da imaju kvalitetu pobjedom protiv Igmana od 2:1 tako da moramo imati maksimalnu koncentraciju i ukoliko budemo na nivou kao što smo bili u posljednje vrijeme, i pogotovo u posljednjoj utakmici u Orašju, ja se nadam osvajanju tri boda i titule prvaka Prve lige FBiH, zaključio je Denis Ćorić. Er.B.