Ćorić: Na dobrom smo putu i pokušavamo uživati u svemu ovome

01 Lis 2020

Piše: Ersan Bijedić/Dnevni list

desk@dnevni-list.ba

Nogometaši Posušja su prošlog vikenda u Gabeli još jednom demonstrirali karakteristike koje su pokazali u dosadašnjem dijelu prvenstva u Prvoj ligi FBiH, stabilan tim koji koristi svoje prilike i djeluje dosta koncentrirano u defanzivnom dijelu.

Tako su dosad primili ukupno samo 4 gola i po tome su najbolja obrana lige. GOŠK-u su zabili vodeći gol u 7. minuti preko Luke Lučića i tako ih opet natjerali u jurnjavu rezultata.

- Mislim da ta utakmica generalno zaslužuje pohvale za obje strane, odnosno sve sudionike jer je protekla u fer, sportskom ozračju i kvalitetnoj igri. Utakmica je bila pravi hercegovački derbi, prokomentirao je trener Posušaka Denis Ćorić, a potom dodao:

- Dobro smo krenuli, imali dvije – tri situacije gdje smo trebali otići na 2:0, ali isto tako i GOŠK. Zabili su izjednačujući gol zasluženo (Budimir Šarčević u 41. minuti). Igralo se otvoreno u drugom dijelu, obje ekipe su imale svoje šanse. Ostali smo u 79. minuti sa igračem manje (Lučić), tad smo se morali zatvoriti, ali nas GOŠK nije ugrozio. Stvarno dobra utakmica i možda najrealniji rezultat - neriješeno, ali da je bilo tko pobijedio, ne bi bilo nezasluženo.

Posušaci su već poslije ove utakmice dobili u svoje redove novog igrača, stigao je napadač Nikola Šiško.

- Od početka priprema imamo problem s mladim igračima jer ekipe moraju imati tri igrača do 21 godine, tijekom 45 minuta svake utakmice. Tu smo deficitarni, tako da smo tražili takve igrače koji mogu odgovoriti seniorskom nogometu. S njim smo dobili na širini, pojašnjava Ćorić.

Posušje je u skupini ekipa koje su na vrhu s razlikom od samo jednog boda.

- Lijepo jeste, ali se apsolutno ne opterećujemo tim rezultatom. Dobro je da smo tu, ali imamo jasan cilj, odnosno stabilnost u ovoj ligi. Na dobrom smo putu i pokušavamo uživati u svemu ovome te uvijek ići na pobjedu. Jedan poraz dosad je za nas stvarno velika stvar kad pogledate da smo bili van ove lige 10 godina, podsjeća Ćorić.

U sljedećem kolu će u derbiju dočekati Vis Simm Bau, a meč je na rasporedu u nedjelju (15.30 sati).

- To je jedna od najboljih ekipa u ligi, pretendiraju na Premijer ligu. Nama je problem što ćemo opet biti bez 3 - 4 standardna igrača. Nijednu utakmicu nismo u punom sastavu, stalno moramo improvizirati, ali igramo kući i pokušat ćemo se nametnuti kako bi uzeli tri boda, poručio je Denis Ćorić.