Ćorić: Nismo rezultatski opterećeni, ali vjerujem da ćemo biti u vrhu

20 Lis 2020

Piše: Ersan Bijedić/Dnevni list

desk@dnevni-list.ba

Već u prvom poluvremenu su nogometaši Posušja zaključili posao u nedjeljnoj utakmici 11. kola Prve lige FBiH protiv sastava Orašja (4:0).

Hat trick Ivana Buhača i pogodak Luke Lučića su već do 37. minute Posušacima donijeli konačni rezultat i mirnu utakmicu.

- Stvarno smo od prve minute ušli maksimalno, sa željom, voljom i htjenjem da što prije riješimo posao, kao što smo to radili u svakoj dosad. Otvorilo nam se, zabili smo golove brzo i onda nam je bilo puno lakše. Utakmica je otišla u jednom smjeru, govori trener Denis Ćorić.

- U drugom dijelu smo dali priliku igračima koji su dosad imali manju minutažu, nismo imali isti žar, ali ipak je ispred nas derbi s Jedinstvom, dodao je.

Iako su u prethodne dvije utakmice zabilježili dva slabija rezultata, remi sa Visom i poraz u Goraždu, 11. kolo ih je opet gurnulo u sami vrh, uz bok vodećem kakanjskom Rudaru.

- Prvenstvo je maraton. Po ovome što smo dosad pokazali, igramo dobro, želimo biti u vrhu i vjerujem da će tako i biti. S ostalim nismo opterećeni, nego smo fokusirani na teren. Uvijek kao trener želim najbolje, ali naglašavam da nismo opterećeni prvim mjestom, poručio je Ćorić.

U sljedećem kolu gostuju u Bihaću kod Jedinstva koje je nedavno promijenilo trenera. S Damirom Bećom su ostvarili tri pobjede, remi te poraz prošlog vikenda u Konjicu protiv Igmana.

- Jedinstvo ima kvalitetnog trenera i dobrog čovjeka kojeg jako cijenim. Koga god je vodio u ovoj ligi, dobro se pokazao. Jedinstvo ima ambicije da uđe u Premijer ligu, a taj kraj sigurno i zaslužuje jednog premijerligaša. Međutim mi sigurno s ovim nivoom igre ne idemo s bijelom zastavom. Imamo igrače koji imaju dosta ovakvih utakmica u nogama. Nemamo kartona, svi su na raspolaganju izuzev od ranije ozlijeđenog Dominika Begića, i idemo odigrati mušku, čvrstu utakmicu, pa ćemo vidjeti što će nam to donijeti, najavio je Denis Ćorić.