Čović ovu godinu nazvao 'potencijalno izbornom' i tako otkrio plan HNS-a ako pregovori propadnu?

Predsjednik HDZ-a BiH i dopresjedavajući Doma naroda BiH Dragan Čović obratio se medijima nakon sastanaka Eichhorst i Palmerom kazavši kako je na sastanku naznačeno šta bi trebalo napraviti da bi realizirao dogovor iz Mostara, presude Ustavnog suda i Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu i legitimno predstavljanje konstitutivnih naroda.Nadam se da imamo dovoljno uvjerenja da možemo to napraviti.
- Stavljeno nam je na znanje kako to treba biti naš dogovor, da su međunarodni predstavnici tu samo kao podrška, izjavio je Čović.
Pozvao je i medije da u narednim danima stvore pozitivnu klimu te doprinesu postizanju dogovora. - Ukoliko bismo dobili dogovor o Izbornom zakonu, aktivirali bismo i europski put BiH, koji dugo nitko ne spominje, izjavio je on.
Ono što je pak u kraćem obraćanju bilo najzanimljivije jeste kako je Čović kazao kako je 2022. 'potencijalno izborna godina'. Sudeći barem prema toj izjavi, nazire se očito i plan HDZ-a BiH, odnosno HNS-a ukoliko propadnu pregovori oko izmjena Izbornog zakona BiH.