Dnevni.ba - PRELOADER

DRMIĆ: Došli smo u poziciju da nam je imperativ pobijediti Budućnost

20 Ruj 2021

Svoj četvrti poraz, ali prvi u gostima, su upisali nogometaši Tomislava kod Bratstva iz Gračanice (3:0) u okviru 6. kola Prve lige FBiH, ovoga puta dosta uvjerljivo.

Haris Kulovac je doveo domaće u prednost već u 16. minuti, da bi posao ekipa trenera Nikole Nikića zaključila golovima Edisa Smajića u 43. minuti i Maida Jaganjca u 45.

- Znao sam da će biti teška utakmica, ali je Bratstvo zaista dobra momčad. Nemam nikakav prigovor, zaslužen poraz, kaže trener Tomislava Goran Drmić i dodaje:

- Bratstvo je po meni u ovih dosad šest kola najbolja ekipa protiv koje smo igrali. I mi smo podbacili, ali ipak igraš koliko ti protivnik dopusti. Kod 0:0 smo pogodili prečku iz stopostotne prilike, a onda je sve krenulo naopako. Na kraju je ispalo da smo i dobro prošli.

Tomislav je debitant u ligi u kojem su se odlučili bez previše promjena krenuti u ovaj rang natjecanja pa je gro mlade ekipe domaći igrački kadar koji ih je predstavljao i u Drugoj ligi FBiH Jug. Od njih je svakako bilo za očekivati borbu za opstanak, a rezultati iz uvodnih šest kola prvenstva sugeriraju da će to biti upravo tako.

U sljedećem kolu su domaćini Budućnosti iz Banovića. Dosad Tomislav nema nijedan osvojen bod na svom terenu gdje će nastupiti po četvrti put ove sezone.

- Došli smo u tešku situaciju da nam je sad imperativ da moramo to pobijediti. I pred Bratstvo smo imali peh jer napadač Šiško nije išao s ekipom. Bili smo prinuđeni malo kombinirati u sastavu, ali moramo se nositi sa svim nedaćama, rekao je Goran Drmić. Er.B.

Prvi poraz Igmana

U jednoj od zanimljivih utakmica 6. kola Rudar je golom Vedina Kulovića u 59. minuti stigao do pobjede protiv Igmana. Tako su Konjičani upisali prvi ovosezonski poraz.

- Igman je veoma dobra ekipa. Pripremali smo se za njihov sistem igre, iskoristili smo to i zasluženo slavili. Imam povjerenje u ekipu i mislim da ćemo svaku utakmicu biti sve bolji, rekao je trener Rudara Mirnes Buza.