DRMIĆ: Ovo nije garancija za dalje, nogomet je nepredvidiv

24 Kol 2021

Poslije uvodne utakmice i poraza od Gradine iz Srebrenika (3:2), također novog člana Prve lige FBiH, na svom terenu, trener Tomislava Goran Drmić je isticao da njegova ekipa može više od prikazanog na premijeri u ovom rangu.

Pokazali su to igrači Tomislava već prošlog vikenda pobjedom sa 3:2 protiv bivšeg premijerligaša, Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Mladost je poslije prvih 45 minuta imala 1:0 golom Hrustanovića iz 20. minute.

- Odigrali smo dobru utakmicu i zasluženo pobijedili. Imali smo u prvom poluvremenu dosta šansi koje nismo iskoristili, opet smo primili smiješan gol. Čak kod 0:0 sudac nije svirao očit penal za nas. Kontra našeg Šiške je završila crvenim kartonom za protivničkog golmana u 31. minuti, a poluvrijeme 0:0. Onda smo stisli u drugom, domaćini sa igračem manje nisu mogli doći do lopte, što je normalno. Zabili smo tri gola, jedino zadnjih 5 minuta je bilo malo panično. Primili smo gol i doveli utakmicu u pitanje. Oni su ubacivali, mi nabijali loptu van šesnaesterca, tako da smo imali malo problema, osvrt je trenera Gorana Drmića.

Za Tomislav su golove postigli Janković u 49., Križanac u 67. i Bandić u 71. minuti, dok je Dedić smanjio na konačnih 3:2 u 87. minuti.

Sigurno da je uoči starta prvenstva dosta ljudi bilo skeptično po pitanju mogućnosti Tomislava jer su oni u ligu startali sa gotovo istim kadrom koji ih je predstavljao u nižem rangu.

- Znao sam da ipak možemo puno bolje, poznajem dobro momke i kako su odigrali pripremne utakmice sa jačim ekipama. Prva utakmica je djelovala na njih, zbog velikih očekivanja, ali i njihovog umora. Ipak ovo nije garancija za dalje, nogomet je nepredvidiv, ali ja se nadam da ćemo biti sve bolji od utakmice do utakmice. Dobili su samopouzdanje sa ovom pobjedom, a u povratku iz Kaknja je bilo veselo, kazao je Drmić.

U sljedećem kolu će biti domaćini Goraždu.

- Ne poznajem ih, ali prošle sezone su imali dobar rezultat. Mi ne znamo što očekivati jer ne poznajemo protivnike, ali sigurno ćemo dati najbolje od sebe. Ne poznajemo nikoga, samo s GOŠK-om smo igrali prijateljsku utakmicu i moramo se fokusirati na svoju igru pa ćemo vidjeti gdje smo, najavio je Goran Drmić.

Protiv Mladosti je ekipa bila bez četvorice, Banovića koji sigurno neće igrati ni protiv Goražda te Petrovića, Hadrovića i Stipića koji su upitni i za sljedeći vikend. Er.B.