Energetski potrošeni Zmajevi protiv Litve traže treću pobjedu

07 Ruj 2022

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je na Eurobasketu u Kelnu odigrala još jednu jako dobru utakmicu protiv reprezentacije Francuske, ali i poražena (81:68) u završnici ovog susreta 4. kola skupine B.

To znači da će naš A tim danas igrati utakmicu za plasman u osminu finala protiv Litve od 14.30 sati.

Naši su već u prvoj četvrtini protiv Francuza pokazali da će biti konkurentan protivnik. Iako su drugu dionicu izgubili 25:15, bilo je jasno da igraju dosta bolje od toga. Potvrdili su to na početku drugog poluvremena, te se do kraja treće četvrtine, koju su dobili sa 16:8, potpuno vratili u igru. Poveli smo nakon dugo vremena na startu posljednje četvrtine kad je John Roberson ubacio tricu za 53:52. Tri minute i 39 sekundi do kraja je bilo 68:65 za Francusku. U završnici su se bolje snašli Francuzi i prelomili meč te otišli na konačnih i velikih 81:68.

- Izuzetno sam zadovoljan i ponosan sa igračima. Mislim da smo odigrali maksimum koji smo mogli. Razlog zašto smo izgubili je 19 izgubljenih lopti. Iako smo igrali loše, opet smo bili jako opasni. Po kretnjama igrača, bili smo jako umorni, a to te itekako može koštati protiv ovakve ekipe. Umor nas je stigao. Svi koji poznaju košarku su mogli prepoznati podsvjesnu štednju energije. Poslije 13:0 serije za nas stigao je umor, to se manifestira kroz dezorganizaciju, kratak šut, loša dodavanja, komentar je izbornika Adisa Bećiragića.

Jusuf Nurkić je bio naš najbolji igrač sa 14 poena i 10 skokova.

- Stvarno smo željeli, to nam nitko ne može uzeti. Ali Francuzi su iskusna ekipa i čim napravimo grešku, oni naprave razliku. Vratili smo se u igru, ali možda malo ostali bez snage. Možda smo bili i previše uzbuđeni. Nažalost nismo uspjeli završiti utakmicu, ali slijedi novi dan i nadam se da ćemo moći odgovoriti na najbolji način. Još je sve u našim rukama. Pogledat ćemo utakmicu Litve s Mađarima, i bez obzira na taj ishod mislim da će biti fenomenalna utakmica između nas i Litve, izjavio je Jusuf Nurkić.

Osim njega po 14 poena su ubacili kapetan Miralem Halilović (uz 5 skokova) i Džanan Musa, dok je John Roberson ubacio 13. Za Francusku je Guerschon Yabusele ubacio 15 poena, a po 14 Thomas Heurtel (uz 8 asistencija) i Evan Fournier. Rudy Gobert je imao 11 poena i 12 skokova. Er.B.

Collet: Vidjelo se da su umorni

Izbornik Francuske je bio zadovoljan mirnoćom svoje ekipe ističući da su kontrolirali meč.

- Mislim da smo igrali jako ozbiljnu utakmicu, a BiH je bila odlična u početku. Imali su fantastičnu šansu da se plasiraju dalje. Nismo paničili kad su se vratili u trećoj četvrtini i pronašli smo svoj ritam u posljednjoj dionici. Imamo veću rotaciju i kontrolirali smo tempo. Vidjelo se da su oni umorni i to zbog našeg pritiska 40 minuta. Rezultat je onda logično došao, rekao je Vincent Collet.