FK Velež: Dudić ističe širinu o kojoj je ranije govorio...

02 Srp 2021

Osam dana prije prve utakmice prvog pretkola Konferencijske lige, nogometaši Veleža su odigrali drugu, ujedno i posljednju kontrolnu utakmicu. Ovaj put su odmjerili snage sa još jednim uobičajenim rivalom kada je u pitanju pripremni period - Širokim Brijegom.

U odnosu na utakmicu odigranu na Kupresu protiv Tuzla Cityja, Feđa Dudić je napravio tek minimalne izmjene, umjesto Tarika Isića na svoju poziciju se vratio Denis Zvonić, dok je u vrhu napada ovaj put zaigrao Dejan Georgijević, koji je također propustio duel na Kupresu, dok je Brandao ostao na klupi. Rezultat je na kraju utakmice bio identičan onome iz posljednje prvenstvene utakmice na Pecari - 0:2. Za razliku od te utakmice, ovaj put je Brandao postigao gol i to iz slobodnog udaraca, dok je opet kontra Širokog pogodio Nemanja Anđušić koji je dobio priliku u nastavku, što je svakako ohrabrujuće s obzirom na njegove probleme sa ozljedom, koje si ga mučile određeno vrijeme. Naravno, obojica trenera su pokušavala vidjeti kako stvari stoje pred prve utakmice u Europi, ali istovremeno su pokušali malo i maskirati.
- Sigurno da možemo biti zadovoljni rezultatom, mada nas ne treba previše zavaravati, rekao je Dudić.
- Široki je u drugom poluvremenu napravio izmjene, doduše i mi smo ih napravili. No, razlika je u tome što Velež sada ima širinu o kojoj smo govorili, imamo 17-18 igrača koji mogu ravnopravno igrati. Pribojavao sam se utakmice, spustili smo se s Kupresa gdje je zrak rjeđi i bilo je nekih problema, pogotovo u prvom poluvremenu. Imamo neke stvari za analizu. Polako se spremamo za Coleraine, malo ćemo odmoriti od napornih priprema, a već u subotu krećemo sa ozbiljnom pripremom za Coleraine, dodao je šef Rođenih.
A ekipa Colerainea je također bila aktivna, u četvrtoj provjeri upisana je treća pobjeda, Larne je savladan 1:2 - golovima Curtisa Allena i Eoina Bradleyja. Oran Kearney je baš kao i Dudić pravio određene izmjene u početnoj postavi, ali također ne velike. Adam Mullan je dobio priliku na stoperskom paru zajedno s Aaronom Canningom. Josh Carson je pokrivao lijevi bok u defanzivi, dok je Allen bio u vrhu napada uz vrlo važnog Jamesa McLaughlina. Iako je do kompletnih snimaka skoro nemoguće doći, čini se kako trener Colerainea ima dobrim dijelom posloženu ekipu, s nekih 8-9 sigurnih igrača. Međutim, treba pričekati, vidjeti, do susreta je ostalo sedam dana… F. I.