Dnevni.ba - PRELOADER

HNS: SDA blokira državne institucije

26 Tra 2022


HNS: SDA blokira državne institucije

Hrvatski narodni sabor (HNS) BiH optužio je SDA da bojkotom današnje sjednice Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH, na kojoj se trebao razmatrati HNS-ov prijedlog izmjena Izbornog zakona, produbljuje političku krizu u BiH.

"Nakon što medijski pritisci nisu polučili rezultat, bošnjačka politika predvođena SDA-om je svjesno krenula u blokiranje rada institucija BIH svojim nedolaskom na današnju hitnu sjednicu Doma naroda PS BiH. Ovakav potez je neskrivena blokada i izazivanje još teže političke krize", priopćeno je iz HNS-a.

Dodaje se kako takvi potezi neće obeshrabriti hrvatske dužnosnike u "opredjeljenju da se sačuva integritet institucija i spasi legalitet i legitimitet demokratskog izbornog procesa".

"Nastavak sustavne diskriminacije i političke majorizacije odgovara isključivo unitarističkoj bošnjačkoj politici koja nastavlja opstrukcije države i njezinih institucija", priopćeno je iz Ureda za informiranje HNS-a.

https://dnevni.ba/vijesti-bih/nista-od-hdz-ovog-izbornog-zakona-sjednice-nece-biti/

DNEVNI


U novom broju donosimo

Novi broj

16 Lip 2025

U novom broju donosimo

Novi broj

13 Lip 2025

U novom broju donosimo

Novi broj

12 Lip 2025