Hrvatska - Rusija 1:0: Kudrjašov poslao Vatrene u Katar

14 Stu 2021

Hrvatska nogometna reprezentacija bit će među reprezentacijama koje će 2022. igrati na Svjetskom prvenstvu u Kataru, nakon što je u nedjelju na Poljudu svladala Rusiju sa 1-0 (0-0) i tako osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini, s bodom više od Rusa koji će u ožujku sljedeće godine igrati u dodatnim kvalifikacijama.

Pogodak koji je Zlatka Dalića i njegove izabranike odveo na Svjetsko prvenstvo bio je djelo ruskog braniča Fjodora Kudrjašova koji je u 81. minuti nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

Hrvatska je bila nadmoćna tijekom cijele utakmice o čemu svjedoči i statistika od 19 udaraca Hrvatske prema ruskim vratima od čega pet unutar okvira. Rusi su imali tek dva pokušaja i nijedan nije natjerao hrvatskog vratara na intervenciju.

Rezultat koji je bio potreban jednoj i drugoj reprezentaciji diktirao je događaje na poljudskom travnjaku, a koji je, natopljen kišom, bio otežavajuća okolnost u nastojanjima izabranika Zlatka Dalića da već u prvom poluvremenu dođu do prednosti i time otključaju ruski lokot.

Hrvatima će to biti nastup na šestom SP-u, a Zlatko Dalić je postao prvi strateg koji je s Vatrenima izborio tri velika natjecanja.

Rusima i Valeriju Karpinu ostaje žrvanj kvalifikacija koje su na rasporedu krajem ožujka sljedeće godine, u kojima će im trebati dvije pobjede kako bi se pridružili Hrvatskoj i ostalim reprezentacijama u Kataru.