Jakirović: Velika vrijednost pobjede nad Slobodom

20 Ožu 2021

Nogometaši mostarskog Zrinjskog svladali su tuzlansku Slobodu s 3:1 i tako na reprezentativnu pauzu ipak odlaze s pobjedom. Sloboda, koja je u Mostaru doživjela i peti uzastopni poraz, imala je rano vodstvo, ali nije uspjela izdržati nalete momčadi trenera Sergeja Jakirovića.

Bivši igrač Zrinjskog Abid Mujagić već u prvoj minuti zadao je glavobolju domaćima kada je oduzeo loptu neopreznom Ivoru Krešiću i matirao Antonija Soldu. Tuzlaci su vodstvo držali skoro sat vremena, no onda je Zrinjski u tri minute postigao dva gola.

Oba je postigao Josip Ivančić, koji je ušao u poluvremenu, i oba je postigao glavom. Za prvi mu je s lijeve strane asistirao Ivan Bašić, a za drugi s desne strane Dragan Juranović. Konačnih 3:1 postavio je Juranović, iako je Ivančić i kod tog gola malo skrenuo loptu.

-Pokazali smo ogroman karakter. Nije lako igrati kad primite gol nakon 30 sekundi gol i kada jedan mladi igrač pogriješi, unese se nesigurnost. Drago mi je kako je mali Bašić odigrao i barem jednu njegovu sam vidio u golu. Tri dana sam mozgao da li krenuti sa dva napadača, ali smo se odlučili igrati sa desetkom da tu Bašić ordinira na sredini. Povukli smo plan B na poluvremenu, znali smo da će Sloboda pasti ako zabijemo gol u prvih 15 minuta i zasluženo pobijedili. Imali su šansu Miškića i da su otišli na 0:2 bilo bi vjerojatno sve drugačije, ali nagrađeni smo za pravi pristup. Kapa dolje momcima. Velika vrijednost je ove pobjede. Vidimo i danas da se lako posklizneš kad se igraš matematika, pa svi računaju tri sigurna boda kada vam dolazi tim koji se bori za ostanak. Rekao sam prije prvenstva da će svaka utakmica biti 50-50 i da će u svakoj utakmici morati da bude 120 posto koncentracije. Slijedi pauza koja nam je dobro došla zbog povreda koje imamo. Trebali bi se vratiti po planu, takva je prognoza, ali dobro će nam doći da se malo odmorimo i da nastavimo kako mislimo. Želimo u svakoj utakmici tri boda, izjavio je strateg Zrinjskog nakon utakmice.