Dnevni.ba - PRELOADER

Jazz nastavio niz, Bogdanović 18 poena

08 Velj 2021

Košarkaši Utah Jazza nastavljaju nizati pobjede nakon što su u susretu protiv Indiana Pacersa slavili sa 103-95 upisavši 15. pobjedu u posljednjih 16 susreta.

Utah je do pobjede vukao Donovan Mitchell sa 27 koševa i 11 asistencija, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović svom bivšem klubu ubacio 18 koševa, uz pet skokova i dvije asistencije. Jordan Clarkson je dodao 17, a Rudy Gobert 16 koševa i 16 skokova.

Bogdanović je sredinom posljednje četvrtine, u trenucima kada se lomila utakmica, zabio dva koša i realizirao dodatno slobodno bacanje, te potom zabio tricu nakon čega su "Jazzeri" pobjegli na +6 (91-85).

"Utah imaju tako sjajnu momčad, natjeraju vas da platite za svaku malu pogrešku", kazao je Doug McDermott, koji je postigao 18 koševa za Pacerse. Više od njega u momčadi Indiane zabio je tek Damantas Sabonis, 20 koševa i devet skokova.

Utah sada vodi na Zapadu sa 19 pobjeda i pet poraza, dok je Indiana na petom mjestu Istoka sa skorom 12-12.

Los Angeles Clippersi su kod kuće izgubili od Sacramento Kingsa sa 110-113.

Kingse su do četvrte uzastopne pobjede predvodili De'Aaron Fox sa 36 koševa i sedam asistencija, te Buddy Hield sa 22 koša i devet skokova.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Lou Williams sa 23 koša i Kawhi Leonard sa 20 poena i 10 skokova. Odličan je bio Ivica Zubac koji je za 27 minuta upisao "double-double", 12 koševa i 14 skokova.

Clippersi su treći na Zapadu (17-8), a Sacramento deveti (12-11). Hina