Dnevni.ba - PRELOADER

Klafurić uoči Zrinjskog: Bilbija je njihov kralj šesnaesterca, ali naša je obrana u formi

31 Lis 2025


Klafurić uoči Zrinjskog: Bilbija je njihov kralj šesnaesterca, ali naša je obrana u formi

ŠIROKI BRIJEG - U NK Široki Brijeg domaći subotnji derbi sa Zrinjskim u okviru 13. kola WWin lige BiH čekaju u dobrom raspoloženju, s posebnim naglaskom na zadovoljavajuću formu igrača obrane.
Trener Dean Klafurić uoči još jednog hercegovačkog derbija, nadolazeće subote u 18.30 sati na stadionu Pecara, naglasak je po pitanju protivnika stavio na potentnu ofenzivnu liniju Zrinjskog.  
 
- Njihova prednost je napadački dio igre, gdje su vrlo ubojiti. Pogotovo na krilima, gdje rade dobre rotacije, gdje su opasni i nakon centaršuteva, a znamo da je Nemanja Bilbija njihov kralj šesnaesterca - rekao je Klafurić na konferenciji za novinare u petak.  
 
Dodao je da je posebno zadovoljan zbog forme svojih obrambenih igrača.
 
- Nama je ove sezone jedna od jačih strana dobra forma naših stopera - ne samo Ivana Marića koji je uoči derbija u najužem krugu kandidata za nastup. Tu pogotovo mislim na Patrika Stanića, ali i Mateja Senića - naglasio je Kalfurić.

Na tabeli WWin lige BiH vodeći je Borac s 25 bodova, Zrinjski ima 24, trećeplasirani Željezničar 22. Četvrti je s 19 bodova Široki Brijeg, slijede Sarajevo (15), Radnik (14), sedmi je Velež s 13, osma je Sloga s 12, Posušje je na učinku od 9 bodova, zadnji Rudar ima osam. 

SPORT


UEFA kaznila Zrinjski s 50.000 eura

HŠK Zrinjski Mostar danas je zaprimio odluku Disciplinske komisije UEFA-e za utakmicu 6. k...

14 Sij 2026

Iskusni napadač Tomi Jurić novi igrač Zrinjskog

Zrinjski polako slaže kockice za nastavak sezone. Nakon nekoliko odlazaka aktualni prvaci počeli ...

14 Sij 2026

Klopp je poručio da nije zainteresiran, ali Romano tvrdi: On je kandidat za Real

Xabi Alonso dobio je otkaz kao trener Reala. Zamijenio ga je Alvaro Arbeloa, bivši igrač k...

14 Sij 2026