Dnevni.ba - PRELOADER

Lukoil planira prodati svoju imovinu izvan Rusije

3 h 2 min


Lukoil planira prodati svoju imovinu izvan Rusije
Lukoil Neftochim

Ruska naftna kompanija Lukoil jučer je objavila da, zbog uvođenja restriktivnih mjera nekih zemalja protiv kompanije i njezinih podružnica, namjerava prodati svoju imovinu u inozemstvu.

U izjavi objavljenoj na web stranici tvrtke dodaje se da je razmatranje ponuda potencijalnih kupaca već započelo.

Lukoil napominje da se prodaja imovine provodi prema licenci za likvidaciju. Naime ona je izdata od Ureda za kontrolu strane imovine (OFAC) Ministarstva financija Sjedinjenih Američkih Država.

Lukoil planira podnijeti zahtjev za produljenje licence, ako je potrebno. Cilj je osigurati kontinuirano poslovanje njezine imovine u inozemstvu.

SAD je kompanijama dao rok do 21. studenog da obustave svoje transakcije s ruskim proizvođačima nafte, piše Financa.

Biznis


LUKA PLOČE

Neto dobit Luke Ploče pala za 45 posto, promet manji za trećinu

Promet preko Luke Ploče u prvih devet mjeseci ove godine smanjen je za oko 30 posto u odnosu na i...

2 h 22 min

INFLACIJA 4,2 POSTO, RASTU I CIJENE INDUSTRIJSKIH PROIZVODA, ALI ZATO PADA INDUSTRIJSKA PROIZVODNJA

Ekonomija na koljenima

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Inflacija u Bosni i Hercegovini ne da uspo...

3 h 1 min

ELON MUSK

Ostaje li Elon Musk na čelu Tesle?

Elon Musk mogao bi odstupiti s mjesta izvršnog direktora Tesle ako njegov predloženi paket naknad...

3 h 58 min