Dnevni.ba - PRELOADER

Milanović: Hrvatska će pomoći Hrvatima u BiH da izmjenama Izbornog zakona dobiju svoja prava

06 Srp 2024


Milanović: Hrvatska će pomoći Hrvatima u BiH da izmjenama Izbornog zakona dobiju svoja prava
Zoran Milanović

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je da Hrvatska za Hrvate u Bosni i Hercegovini traži jednaka prava kakva su propisana u Dejtonskom sporazumu, koji se, prema njegovim riječima, ne poštuje.

"Hrvati u BiH su zaslužili da se poštuju njihova prava", rekao je Milanović u Tomislavgradu, gdje je prisustvovao obilježavanju 32 godine od osnivanja brigade kralja Tomislava HVO-a.

Ponovo je govorio o načinu izbora člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, rekavši kako "očekuje da će prestati preglasavanje Hrvata od brojnijih Bošnjaka u BiH", javlja BHRT

"Vjerujem da će vrlo brzo Hrvatska biti u stanju da pomogne Hrvatima da izmjenama Izbornog zakona dobiju svoja prava. To je simbolična stvar i važna je. Sada je vrijeme da se to bez straha kaže", dodao je Milanović.

Milanović je ocijenio kao štetno što se u bh. javnosti Hrvatska naziva "agresorom", te dodao da su "Hrvatska vojska i HVO najzaslužniji što je BiH država u današnjim granicama".

BIH


IGOR CRNADAK

Crnadak o Špiriću: Kao dijete u igraonici, uzeo igračku i ne pušta

I ove sedmice nastavljena je tragikomedija, koja se zove Dom naroda Parlamentarne skupštin...

07 Lip 2025

MITROPOLIT

Mitropolit iz BiH napisao pjesmu o srpskim studentima: Kaže da im je um sotonski

Mitropolit zvorničko-tuzlanski Fotije pridružio se nizu episkopa koji ne podržavaju srpske studen...

07 Lip 2025

LEPTOSPIROZA

Ukupno 71 prijavljeni slučaj leptospiroze od početka epidemije

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo u vezi pojave zaraznog oboljenja leptos...

07 Lip 2025