NBA: Bogdanović 15 poena, Nurkić 13 u duelu Utah - Portland

24 Pro 2020

Košarkaši Utah Jazza otvorili su novu NBA sezonu gostujućom pobjedom protiv Portland Trail Blazersa 120-100 uz 15 koševa Bojana Bogdanovića.

Hrvatski reprezentativac je u svom prvom službenom nastupu nakon ožujka, na parketu Moda Centra, kako se sada zove Rose Garden, za 33 minute ubacio 15 koševa uz šut iz igre 5-14, pri čemu je za tri poena gađao 4-11, te dodao šest skokova i dvije asistencije.

Najbolji igrač u gostujućim redovima bio je Rudy Gobert sa 20 koševa i 17 skokova, dok je Donovan Mitchell imao 20 koševa i pet asistencija.

Utah je snažno ušao u susret i gosti su nakon prve četvrtine vodili sa sedam, a na poluvremenu sa +21 razlike (65-44) nakon čega su rutinski održavali prednost. Dodajmo kako su Jazzeri ubacili čak 19 trica.

Portlandova zvijezda Damian Lillard u prvom poluvremenu nije uspio zabiti niti jedan koš, a do kraja je ubacio svega devet koševa. Najefikasniji u domaćim redovima bili su CJ McCollum sa 23 koša, te Carmelo Anthony sa 15 koševa. Jusuf Nurkić je u prvoj utakmici sezone na parketu proveo 22 minute. Pogodio je pet od devet šuteva iz igre, te je meč završio sa 13 poena, tri skoka i tri asistencije.

Uspješno su startali i Phoenix Sunsi pobijedivši Dallas Maverickse sa 106-102. Nažalost, Dario Šarić nije nastupio za Sunse zbog ozljede.

Šest igrača domaće momčadi je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najviše Devin Booker koji je ubacio 22, Mikal Bridges sa 18, te Cameron Johnson sa 15 koševa.

Luka Dončić zabilježio je 32 koša, osam skokova i pet asistencija za Dallas.