NBA: Bogdanović i Nurkić upisali double double učinak; fantastična partija Dončića

05 Velj 2022

Oklahoma City Thunder su na gostovanju sa 96-93 bili bolji od Portland Trail Blazersa. Luguentz Dort je postigao 23 pogotka za Oklahoma City kojima je ovo treća pobjeda zaredom prvi put od sredine prosinca.

Jusuf Nurkić je odigrao dobar meč za Trail Blazerse. Imao je double-double učinak i u ovom meču uz učinak od 14 poena i 16 skokova.

Utah Jazz su sinoć nanijeli sedmi poraz zaredom Brooklyn Netsima svladavši ih sa 125-102 u Salt Lake Cityju, a Mostarac Bojan Bogdanović je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s double-doubleom.

Utah je do pobjede sa 27 koševa predvodio Donovan Mitchell koji se na teren vratio nakon osam utakmica pauze zbog ozljede. Bojan Bogdanović je odigrao 29:07 minuta, a u tom je vremenu zabio 19 koševa (šut iz igre 8/14, trice 3/7) te dodao tome 11 skokova i četiri asistencije.

Kod Brooklyna najbolji je bio Cam Thomas sa 30 ubačaja, a Kyrie Irving je dodao 15.

Dalls Mavericks su na krilima Luke Dončića kod kuće sa 107-98 pobijedili Philadelphia 76erse. Slovenac je zabio 33 koša pridodavši tome 15 asistencija i 13 skokova.

U redovima 76ersa najučinkovitiji je sa 27 koševa i 13 skokova bio Joel Embiid.

Utakmica je prekinuta na 45 minute jer je zbog iskrivljenog obruča cijeli nosač koša morao biti zamijenjen.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u petak:

Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers   101-102
Detroit Pistons -Boston Celtics  93-102
Indiana Pacers - Chicago Bulls      115-122
Toronto Raptors - Atlanta Hawks     125-114
San Antonio - Houston Rockets   131-106
Denver Nuggets - New Orleans   105-113
Utah Jazz - Brooklyn Nets   125-102
Dallas - Philadelphia Flyers 107-98