NBA: Bogdanović na prosjeku od 26.5 poena u zadnjih 8 utakmica

15 Svi 2021

Mostarac Bojan Bogdanović predvodio je Utah Jazz sa 22 postignuta koša u gostujućoj pobjedi 109-93 protiv Oklahoma City Thundera nakon koje su "Jazzeri" korak do potvrde prvog mjesta na Zapadu uoči početka doigravanja.

Utah ima najbolji skor lige, 51-20, a prvo mjesto može osigurati pobjedom u Sacramentu u nedjelju ili porazom Phoenixa od San Antonia.

Bogdanović i društvo su protiv Thundera nakon prve četvrtine imali 10 koševa razlike, na poluvremenu +14, a na koncu treće dionice čak 26 razlike. U posljednjoj četvrtini maknuli su nogu s gasa što je domaćin iskoristio ublaživši poraz.

Hrvatski košarkaš je predvodio strijelce Utaha sa 22 koša, uz 8-16 šut iz igre, pri čemu je trice gađao 2-5. Za 27 minuta provedenih na terenu dodao je i dva koša, tri asistencije, jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

U osam utakmica ovoga mjeseca Bogdanović je u prosjeku postigao 26,5 koševa uz 54% posto šuta, a prosjek njegove sezone je 17 poena po utakmici.

"Ostvarili smo važnu pobjedu. Sada moramo otići u Sacramento, odigrati našu utakmicu i pokušati dobiti još jednu utakmicu," kazao je Rudy Gobert koji je upisao 16 koševa i 18 skokova.

Za Utah je bio važan i povratak Mikea Conleyja, koji je propustio devet utakmica zbog ozljede tetive. Vratio se postigavši 10 koševa za 16 minuta.

"Ne postoji bolji način povratka u ritam i pravu formu od igranja. To zapravo ne možete oponašati na treningu," rekao je Conley.

"Bilo je sjajno vratiti se i natjecati se. Bilo mi je teško što nisam mogao pomoći ekipi," dodao je.

Svi Mihailiuk sa 19, te Theo Maledon i Gabriel Deck sa po 18 koševa predvodili su Oklahomu koja je upisala deveti uzastopni poraz i 50. ove sezone. Hina