NBA: Bogdanović se vratio, zabio 11 koševa u pobjedi Utaha

01 Tra 2022

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović vratio se na NBA terene sinoć nakon pauze zbog ozljede i u pobjedi svojih Utah Jazza protiv LA Lakersa sudjelovao je sa 11 koševa, koliko je ubacio i Ivica Zubac u porazu svojih LA Clippersa od Chicgao Bullsa.

Utah Jazz je prekinuo niz od pet poraza pobijedivši kod kuće sa 122-109 LA Lakerse. Bogdanović, koji je propustio zadnjih 11 utakmica zbog ozljede lista lijeve noge, odigrao je 22:27 minuta i uz šut iz igre 4/11 ubacio 11 koševa uz tri skoka i pet asistencija.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, utakmicu je završio sa 29 koševa, dok je Rudy Gobert ubacio 25 uz 17 skokova.

Kod Lakersa najbolji je bio Russell Westbrook sa 24 koša i sedam asIstencija, a Dwight Howard je dodao 21 pogodak i 12 skokova.

Chicago Bulls su kod kuće nakon produžetaka svladali LA Clipperse sa 135-130 i to nakon što su u drugom poluvremenu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa.

Do pobjede ih je vodio raspoloženi DeMar DeRozan sa 50 ubačaja od čega ih je deset bilo u produžetku.
DeRozanovo zakucavanje tri sekunde prije kraja produžetka zapečatilo je pobjedu Chicaga.

Reggie Jackson je bio najbolji strijelac LA Clippersa sa 34 koša, a Paul George je ubacio 22 koša. Zubac je na terenu proveo 32:01 minutu i zabio je 11 koševa (šut iz igre 5/8) uz devet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Hina

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u četvrtak:

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 119-120 (produžeci)
Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 102-94
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 131-107
Chicago Bulls - LA Clippers 135-130 (produžeci)
Utah Jazz - Los Angeles Lakers 122-109