NBA: Butlerov rekord protiv Hawksa

20 Tra 2022

Jimmy Butler je s osobnim rekordom od 45 koševa bio najzaslužniji za pobjedu Miamija od 115-105 protiv Atlante, kojom je prvi nositelj NBA doigravanja u Istočnoj konferenciji došao do vodstva 2-0 u seriji na četiri pobjede.

Kad je Miami u 40. minuti došao do 16 koševa prednosti (94-78), činilo se da je Atlanta bez izgleda da dođe do pobjede u ovoj utakmici. No, prvenstveno zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću, koji je 19 od svojih 29 poena postigao u zadnjoj četvrtini, Hawksi su uspjeli svoj zaostatak svesti na samo tri koša (104-101) na 3:15 minuta prije kraja.

U tom trenutku je Jimmy Butler, koji je do tada već postigao 38 koševa, uzeo stvari u svoje ruke i sa sedam uzastopnih poena postignutih zakucavanjem, tricom i polaganjem odlučio pobjednika.

Uz 45 koševa Butler je imao po pet skokova i asistencija te dvije ukradene lopte. Najveći pomagači bili su mu Tyler Herro sa 15 i Max Strus sa 14 poena.

Hawksi su, osim 29 Bogdanovićevih koševa, dobili 25 poena od Traea Younga koji je imao i sedam asistencija te šest skokova, ali i 10 izgubljenih lopti za što je nakon utakmice optužio suce.

"Ako će im suci dopuštati toliko kontakata i neće suditi faulove, onda ćemo teško bilo što napraviti", rekao je Young.

U sljedeće dvije utakmice Hawksi će biti domaćini, a prva je na rasporedu u noći s petka na subotu. Hina

Pregled rezultata utakmica prvog kruga doigravanja za NBA prvaka odigranih u noći s utorka na srijedu: