Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Čitlučanin Zubac ubacio 12 koševa

26 Pro 2020

Božićni dan donio je niz vrlo jakih utakmica u NBA ligi, a pobjede su ubilježili Lakersi, Clippersi i Netsi.

Los Angeles Clippers su pobijedili Denver Nuggetse s 121-108, uz 12 koševa hrvatskog centra Ivice Zubca (šut 2-2) za 20 minuta provedenih na parketu. Dvoboj su  odlučile zvijezde Clippersa Paul George (23, 9 skokova) i Kawhi Leonard (21) koji je u zadnjoj četvrtini morao napustiti teren jer ga je nehotice laktom udario suigrač Serge Ibaka.

Clippersi su vodili cijelu utakmicu, a u prvom poluvremenu su postigli 12 trica. Kod Nuggetsa je Srbin Nikola Jokić imao 24 poena, 10 asista i 9 skokova, a pratio ga je Jamal Murray (23).

Klub iz Los Angelesa je tako barem malo uzvratio Denveru što su ih izbacili u konferencijskom polufinalu prošlog doigravanja u kojem su Clippersi vodili s 3-1.

Prvaci Lakersi su s glatkih 136-115 nadigrali Dallas Maverickse. Anthony Davis (28) je bio prvo ime kod Lakersa, a LeBron James je utakmicu završio sa 22 koša, 10 asista i sedam skokova. James se pretvorio u "Božićnog čovjeka" jer je po broju poena u utakmicama na Božić prestigao Oscara Robertsona.Kod prvaka je vrlo dobar bio i pojačanje iz Clippersa Montrezl Harrell (22), dok je Dallas predvodio Luka Dončić (27).