Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Clippersi bolji od Mavericksa, Zubac upisao double-double

16 Ožu 2021

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac sinoć je u gostujućoj pobjedi svojih Los Angeles Clippersa od 109 - 99 nad Dallas Mavericksima upisao double double.

On je utakmicu počeo u prvoj postavi, drugi put ove sezone, na terenu je proveo 35 minuta i u tom je vremenu ubacio 14 koševa uz odličan šut iz igre 7/8 te tome pridodao 11 skokova jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard sa 22 koša, osam skokova i sedam asistencija.

Kod Dallasa najbolji je bio Luka Dončić koji je utakmicu završio sa 25 ubačaja, 16 asistencija i deset skokova, dok je Kristaps Porzingis dodao 22 koša i sedam skokova.

Sinoć je na teren istrčao i Dario Šarić koji je domaćoj pobjedi svojih Phoenix Sunsa od 122-99 nad Memphis Grizzliesima pridonio sa sedam koševa (šut iz igre 3/7, 1/3 trice), dvije asistencije i šest skokova u 20 minuta igre.

Devin Booker je bio najučinkovitiji u redovima Phoenixa, zabio je 27 koševa uz pet asistencija, a Chris Paul je upisao 18 poena uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

Grizzliese, kojima je ovo treći uzastopni poraz, predvodio je Jonas Valanciunas sa 24 koša i 17 skokova.