NBA: Ivica Zubac 14 koševa i 15 skokova

14 Ožu 2022

Ivica Zubac ponovno je imao važnu ulogu u pobjedi svojih LA Clippersa koji su slavili sa 106-102 na gostovanju u Detroitu, a hrvatski reprezentativni centar je za 30 minuta postigao 14 koševa uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka sa sredine druge četvrtine, a kad su na 7:53 minuta prije kraja došli do vodstva, više ga nisu ispustili do kraja utakmice.

Najefikasniji je bio Marcus Morris sa 31 košem, a važnu ulogu u završnici imao je Luke Kennard koji je potigao 11 od svojih 16 koševa postigao u zadnjih osam minuta. Reggie Jackson je bio na rubu "triple-doublea" sa 15 poena, devet asistencija i osam skokova.

Kod domaćih se ponovno istaknuo Cade Cunningham sa 23 koša, 10 asistencija i devet skokova. Jerami Grant je ubacio 21 poen.

Clippersi su se pobjedom dodatno učvrstili na osmom mjestu ljestvice Zapadne konferencije NBA lige, dok je Detroit sa 18-50 na začelju Istočne konferencije zajedno s Orlandom.