NBA: Košarkaši Atlante šokirali Philadelphiju

21 Lip 2021

Košarkaši Atlanta Hawksa šokirali su prve nositelje na Istoku Philadelphia 76erse u sedmoj odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja, te su noćašnjom pobjedom u gostima 103-96 nakon 50 godina ušli u konferencijsko finale gdje ih čekaju Milwaukee Bucksi.

Bila je to izjednačena utakmica od početka do kraja. Najbolji igrač Atlante Trae Young upisao je 21 koš i 10 asistencija, ali uz katastrofalan šut (5-23). No, iskazao se kad je najviše trebalo, u zadnjih šest i pol minuta zabio je 10 poena, uključujući i ključnu tricu dvije i pol minute prije kraja za vodstvo 93-87.

Prvi strijelac Hawksa sa 27 koševa bio je Kevin Huerter. Danilo Gallinari ubacio je 17, John Collins 14 poena, a Clint Capela 13.

Sixersi su imali samo trojicu raspoloženih igrača. Centar Joel Embiid ubilježio je 31 koš i 11 skokova, ali je imao osam izgubljenih lopti. Tobias Harris zabio je 24, a Seth Curry 16 poena.