NBA: Milwaukee izjednačio na 2-2, odlična partija Middletona

15 Srp 2021

U četvrtoj utakmici finala doigravanja NBA lige noćas su Milwaukee Bucksi upisali drugu uzastopnu pobjedu na svom terenu, svladavši u uzbudljivom susretu Phoenix Sunse sa 109:103, pa je sada finalna serija koja se igra na četiri pobjede poravnata na 2:2. Najzaslužniji za pobjedu Bucksa bio je Khris Middleton, koji je u zadnje tri minute ubacio deset poena.

U izjednačenoj utakmici Phoenix je većinu susreta bio u vodstvu i na početku zadnje četvrtine imao je devet koševa viška. No, niti jedna momčad tijekom susreta nije imala dvoznamenkastu prednost.

Dvije minute i 52 sekunde prije kraja rezultat je bio izjednačen (97-97), a ona se raspucao Khris Middleton, koji utakmicu završio sa 40 koševa. Giannis Antetokounmpo je ostvario 26 poena, 14 skokova i 8 asistencija, Brook Lopez dodao je 14, a Jrue Holiday 13 poena za Milwaukee.

Kod Phoenixa briljirao je Devin Booker sa 42 koša, dok je Jae Crowder upisao 15 poena, 8 skokova i 3 blokade. Centar Deandre Ayton zabio je samo 6 koševa, ali je skupio 17 skokova, dok je najviše podbacio Chris Paul, koji ostvario samo 10 koševa uz loš šut (5-13) i čak pet izgubljenih lopti.

Sljedeća utakmica igrat će se u Phoenixu u nedjelju u 03:00 sata po hrvatskom vremenu.

Milwaukee je svoj jedini naslov osvojio 1971. godine, a zadnje finale igrali su 1974. Bilo je to doba kada su za Buckse igrale velike zvijezde NBA lige Kareem Abdul-Jabbar i Oscar Robertson.  Sunsima je ovo treće finale NBA lige (1976, 1993, 2021). U zadnjem 1993. godine predvodio ih je Charles Barkley koji je bio u toj sezoni najkorisniji igrač lige, ali u finalu su izgubili sa 2-4 u pobjedama od Jordanovih Chicago Bullsa.