Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Netsi velikim preokretom svladali Sunse, Šarić ubacio 8 poena

17 Velj 2021

U najzanimljivijem susretu večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Brooklyn Netsi su velikim preokretom kao gosti svladali Phoenix Sunse sa 128-124.

Domaći Sunsi vodili su punih 47 i pol minuta, najveća prednost iznosila je 24 razlike te su bili na najboljem putu ostvariti sedmu pobjedu zaredom, pogotovo što su Netsi igrali bez ozlijeđenih Kevina Duranta (butni mišić) i Kyriea Irvinga (leđa). No, tricom Jamesa Hardena 31 sekundu prije kraja susreta gosti su prvi put poveli u utakmici sa 126-124, potom je Devin Booker promašio šut za izjednačenje da bi Harden s dva pogođena slobodna bacanja 11 sekundi prije isteka vremena postavio konačni rezultat.

Harden je predvodio Netse sa 28 koševa i 11 asistencija, Joe Harris je za pobjednike dodao 22 ubačaja. Kod Sunsa najefikasniji su bili Chris Paul sa 29 i Devin Booker sa 22 poena. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u sastavu Sunsa na terenu je proveo 13:25 minuta i za to vrijeme ubacio osam koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz po jedan skok i asistenciju te dvije osvojene lopte.

Netsi su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 18-12, dok su Sunsi na diobi četvrtog mjesta na Zapadu sa 17-10.