NBA: Odličan nastup Zubca, Bogdanović konstantan

22 Tra 2021

LA Clippersi su sinoć kod kuće sa 117-105 pobijedili Memphis Grizzliese, a Ivica Zubac je pobjedi pridnio sa 18 koševa, dok je Utah Jazz Bojana Bogdanovića također upisao pobjedu u gostima protiv Houston Rocketsa u kojoj je hrvatski reprezentativac sudjelovao sa 14 ubačaja.

Clippersi, koji su igrali i bez Kawhija Leonarda i bez Paula Georgea, zaostajali su čak 18 koševa koje su ipak uspijeli nadoknaditi i preokrenuti rezultat u svoju korist, a Zubac je odigrao 32 minute i 19 sekundi i u tom vremenu je ubacio 18 koševa uz šut iz igre 6/11, pridodavši tome sedam skokova, tri asistencije i dva bloka.

To je deseta pobjeda u zadnjih 11 utakmica za momčad iz Los Angelesa koju je predvodio Luke Kennard sa 28 poena i sedam skokova. Marcus Morris Sr. je dodao 25 koševa, a Terance Mann 19 koševa, sedam asistencija i šest skokova.

Kod Grizzliesa je najbolji bio Ja Morant sa 22 ubačaja.

Pobjedu na gostovanju su upisali i Utah Jazz koji su sa 112-89 bili bolji od Houston Rocketsa.

Joe Ingles i Jordan Clarkson su zajedno zabili deset trica za Utah koji je vodeći u NBA po broju postignutih trica. Ingles je na kraju ostvario učinak od 21 koša, dok je Clarkson ubacio 22.

Bojan Bogdanović je u 23:11 minuta na terenu zabio 14 koševa (šut iz igre 4/13, trice 3/8) uz četiri asistencije i jednu ukrdenu loptu.

Najučinkovitiji igrač poražene momčadi bio je Wall  s 21 pogotkom i šesta asistencija. Hina