NBA: Odlični nastupi Nurkića i Bogdanovića

11 Svi 2021

Portland Trail Blazers su na svom parketu sa 140-129 bili bolji od Houston Rocketsa, a do pobjede ih je vodio Damian Lillard koji je 28 od svoijih 34 koša zabio u drugom poluvremenu. Tome je pridodao devet skokova i šest asistencija.

CJ McCollum i Norman Powell su ubacili svaki po 28 koševa za četvrtu pobjedu zaredom za Portland koji zaostaje pola utakmice za petoplasiranim Dallas Mavericksima. Odličan meč odigrao je i bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je na parketu proveo skoro 29 minuta. Nurkić je uspio ubaciti 22 poena, te je dodao još šest skokova i pet asistencija.

U redovima Houstona najbolji je bio Kelly Olynyk sa 21 ubačajem.

Utah Jazz Bojana Bogdanovića su sinoć doživjeli poraz, bolji od njih su u San Franciscu sa 119-116 bili Golden State Warriors, a hrvatski košarkaš je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 27 koševa (šut iz igre 9/21, trice 4/9), šest skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte u 33:46 minute provedene na terenu.

Pobjedničku momčad predvodio je sa 36 koševa Stephen Curry  koji je zabio i tricu za pobjedu 14.5 sekundi prije kraja. Warriors su osigurali mjesto u doigravanju Zapadne konferencije nakon što su New Orleans Pelicans izgubili sinoć od Memphis Grizzliesa.

Jordan Poole je dodao 20 poena, a Kent Bazemore 19 za Warriorse. Curry je zabio najmanje 30 koševa u 37 utakmica ove sezone.

Kod Utaha najbolji je sa 41 ubačajem bio Jordan Clarkson.