Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Pobjede domaćina, James postao drugi najbolji strijelac u povijesti

20 Ožu 2022

U sinoć četiri odigrane utakmice u NBA slavili su domaćini - Washington Wizards su kod kuće pobijedili LA Lakerse, Minnesota Timberwolves Milwaukee Buckse, Cleveland Cavaliers Indiana Pacerse a Charlotte Hornets su bili bolji od Dallas Mavericksa.

Washington Wizards su sa 127-119 pobijedili LA Lakerse, prekinuvši tako niz od šest poraza. Do pobjede ih je predvodio Kristaps Porzingis sa 27 koševa, od čega je 16 zabio u zadnjoj četvrtini.

Ovaj poraz Lakersa zasjenio je veličanstvenu večer LeBrona Jamesa koji je s učinkom od 38 poena zasjeo na na drugo mjesto na listi najboljih strijelaca u povijesti NBA.

Washington je zaostajao 16 koševa prije nego je prvi put došao u vodstvo 107-106 nakon trice Porzingisa sedam i pol minuta prije kraja zadnje četvrtine.

Kentavious Caldwell-Pope je dodao 18 koševa i 10 skokova protiv svog bivšeg kluba, a Daniel Gafford je ubacio 17 za Washington.

James je preskočio Karla Malonea stigavši do drugog mjesta na listi najboljih NBA strijelaca sa 36,930 koševa. Prvi je Kareem Abdul-Jabbar sa 38,387 koševa. Hina

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u subotu:

Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks  138-119
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks      129-108
Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons     113-109
Washington Wizards - Los Angeles Lakers   127-119