NBA: Poraz Clippersa, Zubac ubacio šest koševa

23 Ožu 2022

Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su na gostovanju kod Denver Nuggetsa sa 115-127, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za Clipperse upisao šest koševa i pet skokova.

Nakon što su dobili prvu četvrtinu sa 10 koševa razlike, Nuggetsi do kraja susreta nisu ispuštali prednost.

Clippersi su nekoliko puta priprijetili, no Denver bi svaki put pronašao odgovor. Četiri i pol minute prije kraja gosti su smanjli zaostatak na svega dva koša (109-111), no Denver je odgovorio serijom 8-0 i vratio kontrolu nad susretom.

Domaćine je do pobjede predvodio Nikola Jokić sa 30 koševa, 14 skokova i šest asistencija, dok su Jeff Green, Aaron Gordon i Bones Hyland dodali po 16 koševa.

"Izuzetno sam zadovoljan," kazao je trener Michael Malone. "Nikola je MVP, ali devet utakmica prije kraja, svi igrači moraju pojačati svjoju igru ​​i ublažiti pritisak koji se stavlja na Nikolu svake večeri," dodao je.

U suparničkim redovima najefikasniji je bio Terence Mann sa 24 koša i osam skokova, dok su Marcus Morris, Reggie Jackson, Robert Covington i Isiah Hartenstein zabili po 14 koševa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za 17 minuta provedenih na parketu Ball Arene zabio šest koševa uz šut 3-5, uz pet skokova, asistenciju i blokadu.