NBA: Slaba večer Šarića i Zubca u porazima Phoenixa i Clippersa

26 Svi 2021

Phoenix Suns Darija Šarića doživjeli su sinoć prvi poraz u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije, dok su LA Clippersi Ivice Zubca upisali i drugi poraz od Dallas Mavericksa.

Od Phoenixa su bolji sa 109-102 bili LA Lakersi koji su tako izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede.

Anthony Davis je zabio 34 koša uz deset skokova i sedam asistencija u pobjedi Lakersa nad domaćim Phoenixom, a LeBron James je dodao 23 koša i devet asistencija. Dennis Schroder je ubacio 24 koša, a Andre Drummond 15 uz 12 skokova.

Kod Phoenixa najbolji je bio Devin Booker sa 31 ubačajem, a Deandre Ayton je utakmicu završio sa 22 koša i 10 skokova. Šarić je odigrao 15:12 minuta za poraženu momčad i zabio dva koša (0/1 šut iz igre) uz dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Dallas je u pobjedi 127-121 nad Clippersima za vodstvo od 2-0 u seriji na četiri pobjede predvodio Luka Dončić sa 39 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Treća utakmica se igra u petak, a četvrta u nedjelju.

Tim Hardaway Jr. je dodao 28 koševa, a Kristaps Porzingis 20.

Cklipperisma nije pomogao ni raspoloženi Kawhi Leonard koji je zabio 41 koš. Paul George je ubacio 28 koševa upisavši pritom 12 skokova i šest asistencija.

Zubac je kao i Šarić imao lošu večer, on je na terenu proveo 21:52 minute i zabio dva koša (šut iz igre 1/2) uz šest skokova i jedan blok.

Brooklyn Nets su također povećali svoju prednost u seriji na 2-0, sinoć su u drugoj utakmici doigravanja Istočne konferencije sa 130-108 nadigrali Boston Celticse.

Kevin Durant je za pobjedu zabio 26 koševa, Joe Harris je dodao 25 od čega je sedam trica. Durant je dodao osam skokova, pet asistencija i četiri bloka.

James Harden je ubacio 20 koševa i upisao sedam asistencija, dok je bivši Celticov igrač Kyrie Irving utakmicu završio sa 15 pogodaka. Hina