NBA: Sunsi osigurali jedinicu prije doigravanja

25 Ožu 2022

Košarkaši Phoenix Sunsa osigurali su prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji i najbolji omjer po završetku ligaškog dijela NBA sezone 140-130 gostujućom pobjedom protiv Denver Nuggetsa.

Bila je to 60. pobjeda prošlogodišnjih finalista u njihovom 74. nastupu te su "jedinicu" osigurali osam utakmica prije završetka ligaškog dijela.

U Denveru se u sastav Phoenixa vratio Chris Paul, koji zbog ozljede palca nije igrao od 16. veljače, a veteran razigravač je povratak obilježio sa 17 koševa i 13 asistencija. Ipak, najzaslužniji za pobjedu Sunsa bio je Devin Booker sa 49 ubačaja i 10 asistencija. Nuggetsima nije bilo dovoljno 28 poena Nikole Jokića i 23 Bonesa Hylanda kako bi izbjegli 31. poraz u svom također 74. nastupu. S takvim učinkom Nuggetsi su trenutačno šesti sastav Zapada.

Memphis Grizzliesi postali su druga momčad na Zapadu koja je osigurala nastup u doigravanju uvjerljivom 133-103 domaćom pobjedom protiv Indiana Pacersa. Grizzliesi su igrali bez svog prvog igrača Jaa Moranta, ali ipak su sve riješili već u prvom poluvremenu zahvaljujući sjajnom dalekometnom šutu, odnosno s pogođenih 15 trica u prvom poluvremenu. Prednjačio je Desmond Bane koji je ubacio 30 za Grizzliese, dok je Lance Stephenson ubacio 25 za Pacerse.

Memphis je sa 51-23 drugi na Zapadu, dok je Indiana sa 25-49 13. na Istoku.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u četvrtak:

Toronto - Cleveland      117-104
Memphis - Indiana        133-103
Milwaukee - Washington   114-102
New Orleans - Chicago    126-109
Denver - Phoenix         130-140