NBA: Vrlo dobri nastupi Nurkića i Bogdanovića

17 Tra 2021

Portland Trail Blazers su u gostima sa 107-106 bili bolji od San Antonio Spursa, a pobjedu im je osigurao Norman Powell koji je zabio pobjednički koš 22.8 sekunde prije kraja.

CJ McCollum je bio najbolji strijelac sa 29 pogodaka, a Powell je dodao 22 koša za Portland kojem je ovo prva pobjeda u zadnjih pet utakmica.

Spurs su vodili 16 koševa u trećoj četvrtini prije nego je Portland preuze kontrolu nad igrom i izjednačio na početku zadnjeg dijela utakmice. DeMar DeRozan je sa 26 koševa bio najučinkovitiji u redovima Spursa te je tome dodao deset asistencija.

Jusuf Nurkić je postigao jedan od ključnih poena na susretu. Zabio je za vodstvo 97:95 te tako nagovijestio trijumf svog tima. Prije toga je ukrao i jednu loptu.

Bh. košarkaš je na terenu proveo 22 minute, a za taj period je zabio devet poena, imao šest skokova te ostvario četiri asistencije.

Košarkaši Utah Jazza čuvaju vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige, oni su u petak na svom gterenu svladali Indiana Pacerse sa 119-111, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sudjelovao je u toj pobjedi sa 24 koša, tri skoka te po jednom asistencijom i osvojenom loptom.

Utah Jazz - Indiana Pacers                  119-111
(Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Utah, zabio je 24 koša i upisao tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)
Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder     110-104
Philadelphia 76ers - LA Clippers            106-103
(Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Cipperse, zabio je četiri koša i ugrabio sedam skokova)
Washington Wizards - New Orleans Pelicans   117-115 (produžetak)
Brooklyn Nets - Charlotte Hornets           130-115
Toronto Raptors - Orlando Magic             113-102
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies           115-126
Houston Rockets - Denver Nuggets             99-128
Minnesota Timberwolves - Miami Heat         119-111
San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers  106-107
Dallas Mavericks - New York Knicks          109-117