Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Zubac upisao double double, sjajna partija Dončića

18 Velj 2022

Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su Houston sa 142-111 pri čemu je hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao 13 koševa i 10 skokova za pobjednički sastav.

Bila je to utakmica u kojoj su Clippersi dominirali u svakoj od četvrtina. Prvu su dobili s devet (36-27), drugu s tri (35-32), treću sa čak +16 (36-20), a posljednju s tri razlike (35-32). Na koncu je bilo više nego uvjerljivih +31.

Clipperse je do pobjede predvodio Marcus Morris sa 27 koševa, Luke Kennard je dodao 25, a Terance Mann 20 koševa uz osam skokova. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za 23 minute upisao novi "double-double" - 13 koševa i 10 skokova. Imao je i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Kod Houstona, kojem je to bio sedmi uzastopni poraz, te 11. u zadnjih 12 nastupa, najefikasniji su bili Jalen Green sa 21 košem, te Jae'Sean Tate sa 19 koševa.

Clippersi sa skorom 29-31 drže osmo mjesto na Zapadu, dok je Houston na začelju Zapada sa 15 pobjeda i 42 poraza.

Gostujuću pobjedu je ostvario i Dallas pobijedivši New Orleans sa 125-118. Bila je to šesta pobjeda Mavericksa u posljednjih sedam susreta.

Ponovo je sjajan bio Luka Dončić postigavši 49 koševa uz 15 skokova i osam asistencija za Dallas. Jalen Brunson je dodao 23, a Maxi Kleber 20 koševa. Kod domaćina istaknuo se Cj McCollum sa 38 koševa i pet asistencija.